eom24304d8e

itibaren Grkinja, Sırbistan itibaren Grkinja, Sırbistan

Okuyucu itibaren Grkinja, Sırbistan

itibaren Grkinja, Sırbistan

eom24304d8e

Gereksiz sahte şiirsel ayrıntıda bir sisin içinde kaybolan şaşkın ve zayıf bir komplo. Tamam - itiraf etmeliyim ki, ana kahramanı sırtında yatarken ve nazikçe * yukarı akışta * yüzen bir şey okuduğum noktadan itibaren, kitabın geri kalanını okuyamayacağımı ve istemediğimi fark ettim. yazarı çıplak ellerimle öldürmek için. Kuşkusuz bu kitapta güzel dönüşlü nesir örnekleri de vardır; yerlerde oldukça uyarıcıdır. Bununla birlikte, açıklayıcı nesir ve biraz ezoterik bir karakter ve arsa örneği arıyorsanız, bunun yerine Jeanette Winterson'un 'Tutku' bölümünü okuyun.

eom24304d8e

I didn't really get the hype, the only part of this book I truly enjoyed where the parts that took place in Pittsburgh.

eom24304d8e

I remember very little about this book, other than that I liked it, and that it's atmosphere was weird and sort of haunting in it's familiarity.

eom24304d8e

I'm not sure if Dodson meant this to be more than just a drawing book. But the subtitle of the book is "Rediscover the Art of Seeing." And that's what it's about. It's not just about learning how to draw--and it is one of the best books I've found for that. But it's more. It's about being an observant person, who looks at people and things--really looks. It's about not missing detail that makes a person and a picture come to life. I found this not only an excellent book about drawing, but great instruction about writing and the art of noticing.