samdztn

SaM DzTn DzTn itibaren Mäelooga, Valga County, Estonya itibaren Mäelooga, Valga County, Estonya

Okuyucu SaM DzTn DzTn itibaren Mäelooga, Valga County, Estonya

SaM DzTn DzTn itibaren Mäelooga, Valga County, Estonya

samdztn

Nazi'nin çok ürpertici bir açıklaması Polonya'yı işgal etti. Kocamın babası ve teyzesi 1939'da Polonya'dan kaçtı ... İşgalden hemen önce varsayıyorum. Beni bu rejimin cehenneminden kurtulan bir erkek ve kız kardeş hikayesine çeken şey buydu. Lütfen bunun bir masal olmadığını unutmayın. Çok iyi yazılmıştı, zaman zaman çok grafikliydi. Tarihte hiç yaşanmaması gereken bir dönemi tasvir ettiğini okumak zor. Bence Louise Murphy bu tarihi romanı yazarken mükemmel bir iş çıkardı.

samdztn

Mona Lisa resmindeki kadının kim olabileceği hakkında ilginç bir fikir. Napoli'nin yazısında sıklıkla olduğu gibi, kaynak materyalleri bazen hikayesini eklemek yerine övünür. Ayrıca, ana karakterin (spoiler) soğuk ve üvey annesine kaba olduğu uzun streç, iyi bir akıl yürütmeden çok uzun sürdü. Orada zayıf akış var. Evet. Ve son ... iyi, bunun topal olduğunu düşündüm. Neredeyse güzel bir araya gelmeye doğru gitti, ama sonra yazar çok fazla şey sarmaya çalıştı ve parçalandı. Son olarak, gülümsemenin neden gizemli olduğuna dair hiçbir şey yok. Dahası, belirli bir çocuk, ona adının kısa biçimi (Elisabetta'dan Lisa'ya) diyerek gülümsemesini sağlar. Ama evet. Her neyse, iyi bir kütüphane okundu, ancak bir satın alma değildi.

samdztn

This contained some interesting ideas... how much of our lives can we design for ourselves and how much is down to luck / chance? Although the story and the two main characters were interesting, I got bored of the way that different possibilities kept being offered about how things might happen in their lives... I just wanted to hear about what DID happen. It was a clever idea but I didn't find it particularly convincing and it distracted me from the actual story. I wasn't impressed with the way that it ended either, but I won't give that away!

samdztn

Just finished this & i loved it. "Aim High" and"New Privacy" floored me as did the brief little untitled snippets towards the beginning. I liked the one about the birds and the "Eulogy For What Will Take Care Of You." Weird imagery & phrasing, but also very sexual & romantic at times. My favorite poems veer between unusual, unconventional descriptions about feelings and moments that don't make sense - to creating a three-dimensional scene that feels so real you can picture it. There are moments where Nichols does both within the same poem. The excerpt on the back is what made me buy it, and you should too: "I dreamt we fell in love. You bought new sheets for the bed and made dinner from breadcrumbs and yellow squash. The red-fringed ivy bobbed as the wind touched it, stirring the building to feel"