nickyzuiderwijk

Nicky Zuiderwijk Zuiderwijk itibaren Tintesmillen, Lüksemburg itibaren Tintesmillen, Lüksemburg

Okuyucu Nicky Zuiderwijk Zuiderwijk itibaren Tintesmillen, Lüksemburg

Nicky Zuiderwijk Zuiderwijk itibaren Tintesmillen, Lüksemburg

nickyzuiderwijk

Bu kitap ilk olarak 1934'te yayınlandı. Basımım John Braine'nin Önsözüyle Papermac 1983. Zaman değerini düşürmedi. Dorothea Brande'nin fikirleri yazma, düzenleme ve yazma öğretiminden bazen farklı genç öğrencilere gelişti. Hikaye yayları, karakter gelişimi, beş eylem yapısı veya bir cümle paketinin nasıl yumruklanacağı hakkında talimat vermeyecek. Başlık her şeyi söylüyor. Bir yazarın karşı karşıya olduğu dört zorluğu tanımlar ve bunların üstesinden nasıl gelileceğini açıklar. Şöyle diyor: Hiç Yazma Zorluğu; "Tek Kitap Yazar"; Ara sıra yazar ve düzensiz yazar. Bu engeller "teknik eğitim" veya eksiklik ile bağlantılı değildir. Zorluklar içeriden, yazarın kişiliğinden doğar. Yazan herkes söylediklerinin gerçeğini tanıyacak. Yazarın kendi En İyi Arkadaşı ve Ciddi Eleştirmeni olmasını tavsiye ediyor. İşin sırrı, ne zaman olacağını bilmektir. Yazar ikili bir kişiliği tanımayı ve geliştirmeyi öğrenmelidir. Onun set egzersizleri gerçekten işe yarıyor. Sabah yarım saat önce uyanmanız ve dünya ve diğer kelimeler zorla girmeden önce (herhangi bir şey) yazmaya başlamanız gerektiğini söylüyor. Daha sonra belirli bir zamanda yazmak için kendinizle bir randevu almalı ve ona bağlı kalmalısınız. Bu noktada, randevuyu sakladığınız sürece ne yazdığınız önemli değildir. Bu alıştırmalar karakterin her iki tarafını da uyum içinde çalışacak şekilde eğitmek için tasarlanmıştır, böylece bir kişi değil, iki kişi gibi yazıyorsunuz. Altıncı Bölümün sonunda, Programa Yazma, sert bir uyarı verir: "Bu alıştırmada tekrar tekrar başarısız olursanız, yazmayı bırakın. Dirençiniz aslında yazma arzunuzdan daha büyük ..." Bu kitap sadece bir yazar olmak, bir yazar olarak en iyi nasıl yaşayacağına, dünyaya bakmanın yollarına, "yazarın büyüsüne" dikkat çeker. Dorothea Brande'nin bazen yazar bloğu olarak adlandırılan şeyi, pratik yollarla gezilebilir olarak gördüğü "umutsuzluğun sloughu" olarak tanımlamasını seviyorum. Kitap, tökezleyen sertleşmiş profesyoneller ve henüz yazmayı hayal eden yeni başlayanlar için yararlı olacaktır.

nickyzuiderwijk

I enjoy Jasper Fforde's satire and clever imagination. I don't think this one was quite as good as the other Thursday books, but it was still a fun read. As is typically true with Fforde, some of the jokes depend on being familiar with the books he's referencing, but I get enough of them to find it quite enjoyable. The current event stuff works pretty well, too. It was fitting that the book included references to the unknown effect of e-readers on the BookWorld, as this is the first book I read on my new Kindle.

nickyzuiderwijk

Quick, sensitive, positive.

nickyzuiderwijk

** spoiler alert ** Secret Baby stories suck. The "Heroine" lied to the very bitter end about it. Oh, and there was adultery too for all you pearl-clutchers. There was a scene at the end of Luke bawling like a little punk because Heroine was such a b!tch to him. I felt like bawling for wasting my time reading this.