marcovish47e5

Marco Lozano Lozano itibaren Parïong, Meghalaya 793120, Hindistan itibaren Parïong, Meghalaya 793120, Hindistan

Okuyucu Marco Lozano Lozano itibaren Parïong, Meghalaya 793120, Hindistan

Marco Lozano Lozano itibaren Parïong, Meghalaya 793120, Hindistan

marcovish47e5

En sevdiğim Jodi Picoult kitaplarından biri değil ama yine de iyi bir okuma. Bekleyebileceğinizden daha fazlası var. Ben de bırakacağım.

marcovish47e5

Bu kitabı çok iç karartıcı buldum. Eğer yazmanın anlamı benim için sıradan güzelleştirmekse, Bennett burada tam tersini yapar, ebeveynlerinin, ailelerinin ve depresyonla mücadelelerinin sıradan varlıklarını vurgulayarak. Belki de mesele buydu, onun için - ama benim için, sanki hayatlarının tam bir atık olduğunu düşünmüşlerdi, çünkü onları çok sessiz ve çok az başarı ile yaşamışlardı.

marcovish47e5

Umm, this one's pretty okay. A little predictable, which makes it easy to read.

marcovish47e5

LOVED this book! There were so many things about this book that struck a chord but the best came from this quote: "'Dear God,' she prayed, 'let me be something every minute of every hour of my life. Let me be gay; let me be sad. Let me be cold; let me be warm. Let me be hungry...have too much to eat. Let me be ragged or well dressed. Let me be sincere -- be deceitful. Let me be truthful; let me be a liar. Let me be honorable and let me sin. Only let me be something every blessed minute. And when I sleep, let me dream all the time so that not one little piece of living is ever lost."

marcovish47e5

While it was reasonably well written, I just didn't get into it. There was no great tension, nothing that had me on the edge of my seat and I just kinda limped through the book. I think I'll have a crack at the 2nd book as I did rather like Hank.