kims1440cf68

Seanjeang Kim Kim itibaren Rookwood NSW 2141, Avustralya itibaren Rookwood NSW 2141, Avustralya

Okuyucu Seanjeang Kim Kim itibaren Rookwood NSW 2141, Avustralya

Seanjeang Kim Kim itibaren Rookwood NSW 2141, Avustralya

kims1440cf68

İlk başta biraz ağaçlarla konuşan bir kız tarafından ertelenmiştim, ama okumaya devam ederken Ida B'yi sevmeye geldim. O, dünyasını iyi bir yerde tutmaya çalışan gerçeklik karakterine kusurlu bir gerçek.

kims1440cf68

John Green'in birçok harika eserinden biri! Hem akıllı hem de duygusal olarak ödüllendirici. Bence gerçekten "en iyi YA romanları" rafındaki yerini hak ediyor. Karakterler harikaydı, olaylar unutulmazdı ve son asla unutmayacağınız bir karakterdi. En azından okuduğum diğer romanlardan öyküsü çok benzersiz olduğu için Alaska'yı Aramaktan (John Green tarafından da) çok daha fazla keyif aldığımı söylemeliyim. Ama bu roman hakkında en iyi şey, sadece tipik erkek-kız-ilişkisi romanınız değil. Romantizm harika yazılmış olsa da, daha büyük resim daha da iyidir. Green'in kitabın bu kadar rasgele bir kısmına kitabın önemini nasıl yerleştirdiğini de çok seviyorum, okumaya devam etmeden önce tekrar gözden geçirip anlamam gerekiyordu. Oldukça şaşırtıcıydı.

kims1440cf68

This is one of my favourite books - I found it in an independent second-hand bookstore in Ironbridge, and it's just perfect. It's about a tiny Italian town and how they cope when the fountain stops working the tree in the church gardens (that has been alive, it is rumoured since the life of Christ) stops blooming. Well written and poignant, D.L. Smith creates a world of down-to-earth characters, stripping humanity to bare bones and raw flesh. This book wasn't ever a best-seller, but that's what I love about it.