agnieszka_m_lukasik

Agnieszka itibaren Ajiwa, Nijerya itibaren Ajiwa, Nijerya

Okuyucu Agnieszka itibaren Ajiwa, Nijerya

Agnieszka itibaren Ajiwa, Nijerya

agnieszka_m_lukasik

Bu seri yoğun, sıkışma dolu ve ana karakterlerle derinlemesine bağlantılı. Bu serideki üçüncü kişi olan Allegiant, bu kalıbı sürdürüyor ve hizipler için temel oluşturan bir arka plan ve nasıl olduklarına dair daha derin bir anlayış veriyor. İyi bir durma yeri olmadığından aşağı koymak zordur. Sürekli kitap boyunca yoğunluğun ve beklentinin artmasıyla birlikte neler olacağını öğrenmek istersiniz. Dizideki diğer iki kitabı da sevdiğim için çok sevdim, ama sonunda çok hayal kırıklığına uğradım. Tüm kitapların, özellikle de distopya ait kitapların, bittikten sonra mutlu bir şekilde bir yay ile düzgün bir şekilde bağlanmadıklarını tamamen anlıyorum. Ama bu sondan gerçekten çok şaşırdım ve kitabın alternatif bir sonuca vararak daha çok yumruklayacağını hissettim.

agnieszka_m_lukasik

Genel olarak, bu kitabın konseptinin muhteşem olduğunu düşündüm. Bununla birlikte, hikayenin yarısı, yönünü değiştiriyor ve tamamen farklı bir kitap haline geliyor gibiydi - "kaçak koşan çocuklar", "garip güçlere sahip kızlardan". Bu benim için ilginç bir hız değişimi oldu ve bazen bu iyi olabilirdi, ama bu kitabın ona nasıl yaklaştığını pek beğenmedim. Bu sadece fantezinin konuşmasına karşı benim doğal önyargım olabilir, fakat ne olursa olsun, devam etmemem mümkün değil.

agnieszka_m_lukasik

Javen ve Gara genetik olarak yaratılmış bir çift. Bir ejderha şekil değiştiricisinde Javen: Onun eski bir ırkı; Onlar çok güçlü ama aynı zamanda zeki, akıl tarafından yönlendiriliyorlar. Fakat aynı zamanda soğuk kanlı bir ırktırlar ve daha sıcak bir ırkla dengeye ihtiyaçları vardır. Gara, yarı sert bir ırktır: vücutta ejderhadan daha küçüktür, ancak daha güçlü ve daha ilkeldirler; tutkuyla tahrik edilirler ve ejderhanın soğuk davranışlarına ihtiyaç duyarlar. Her ejderha, arkadaşı hala bir yavru iken eşleriyle eşleşir ve eşlerini yetiştirirler, onlara her şeyi öğretirler ve zamanı geldi, onlarla eşleştiler. İnsanlar bu çiftleri savaşçı gibi kullandılar ve birlikte kalmalarına izin verdiler. Fakat şimdi bazı bilim adamları Javen'de garip bir şey bulmuş ve onun içinde daha fazla deney yapmak istiyor. Javen, eşinin asla kimsenin canını yakmasına izin vermediğini biliyor ve birlikte sonsuza dek özgür olmanın bir yolunu bulacaklar. Çok kısa değil ama yine de biraz. Bu harika bir roman, sanırım Changeling Press tarafından son zamanlarda okuduğum en iyilerden biri. Javen ve Gara harika bir çift. Javen çok havalı! Gara'dan daha yaşlı ve daha uzun boylu ve aynı zamanda sade bir davranışa sahip, ancak kibar bir mizahla bazen eyleminde keşfedebilirsiniz. Gara tüm ateş, bütün tutku. Daha genç ama ejderhası ona baskın olmayı öğretti ve dersi tam olarak öğrendi. Ama aynı zamanda ejderhası için aşırı hassasiyet yeteneğine de sahip. Neyse ki bunun yeni bir serinin ilk taksiti olduğunu düşünüyorum çünkü Javen ve Gara'ın yeni hayatlarıyla nasıl başa çıkacaklarını gerçekten şimdi istiyorum. Stephanie Burke'ün fütüristik romanlarında her zaman bir acılık tadı ve bir umut esintisi vardır: Ayrıca Shadow Dancer'ı da tavsiye ederim, Loose Id tarafından düzenlendi Pek çok güzel filmi için Karen Fox'a da iltifat ettim, Javen'in biraz daha uzun olduğunu hayal etsem bile http: //elisa-rolle.livejournal.com/11 ...

agnieszka_m_lukasik

Onu ilk seattle'deki bilim kurgu müzesinde duydum. Geçen gün Smith'in içinde bulundum ve bunu almak zorunda kaldım. Sadece ilk hikayeyi okudum ama kahretsin. Ürpertici.

agnieszka_m_lukasik

Bunu gerçekten sevdim! Sayfayı çevirmemi sağlayan hızlı ve kolay bir okuma! Bazı şeyleri devam ettirebileceğini veya genişleyebileceğini hissediyorum. Genel olarak, bahçeden malzemelerin verdiği açıklamaları ve hepsinin nasıl birbirleriyle oynadığını sevdim. Sizi sıcak ve bulanık hissettiren kitaplardan biriydi!

agnieszka_m_lukasik

çok uzak çok iyi!

agnieszka_m_lukasik

Farklı bir bakış açısıyla böyle büyük bir okuma!

agnieszka_m_lukasik

Translating...

agnieszka_m_lukasik

I don't know what to say...I liked it, I didn't love it...but I'm glad I read it. This book is a history of the building of the World Fair in Chicago (1890's) and the unbelievably true story of a psycopathic murderer that took advantage of the tourists traveling to the fair.

agnieszka_m_lukasik

It's rare when I sit down and read a book in one sitting, but with every Griffin and Sabine book, that's what happens. I love Bantock's writing style. Totally pulls me in and little trinkets like love note and photos, to look at thru out the book. Brillant.