silgpemaldonado

Silvia Maldonado Maldonado itibaren 'Ātihā, Fransız Polinezyası itibaren 'Ātihā, Fransız Polinezyası

Okuyucu Silvia Maldonado Maldonado itibaren 'Ātihā, Fransız Polinezyası

Silvia Maldonado Maldonado itibaren 'Ātihā, Fransız Polinezyası

silgpemaldonado

İnanılmaz bir hikaye ve Hillenbrand bunu anlatan harika bir iş çıkarıyor. Özetlemek gerekirse, kardeşi onu koşmaya dahil ettiğinde sınırda suçlu bir gencin kurtarılmasıyla ilgilidir. Pistte büyük bir başarıya sahip, sonra İkinci Dünya Savaşı geliyor ve 1940 Olimpiyatlarına gitmek yerine ABD hava birliklerine gidiyor. Pasifik'te çöküyor, neredeyse okyanusta sürüklenirken ölüyor, daha sonra Japonlar tarafından yakalanıyor ve bir POW olarak korkunç deneyimler geçiriyor. Savaştan sonra geri döner ve sonunda kabuslarını boğmak için alkole döner ve tekrar kurtarılması gerekir. Bu kez Mesih'e dönerek kurtuldu. Bu kitabı hemen hemen herkes için tavsiye ederim. Bu kitabın ortaya çıkardığı birkaç başka rastgele düşünce: 1) Sanırım dünyanın bazı bölgelerinde köpekbalığı yüzgeci çorbası gerçekten popüler. Hayvan hakları aktivistlerini çıldırtıyor çünkü köpekbalığının yüzgeci hariç her şey boşa gidiyor ve köpekbalığı popülasyonları için kötü. Bu kitabı okuduktan sonra, muhtemelen beni köpekbalıklarını kurtarmaya ikna etmek kadar, bubonik vebadan musallat olmuş sıçanları kurtarmaya çalışacağınız kadar başarılı olacaksınız. (Pek değil - yerel akvaryumdaki köpekbalıklarını seviyorum, vahşi doğada hiç tanışmak istemiyorum.) 2) Uzun zamandır Hiroşima ve Nagazaki'ye düşen atom bombalarının aslında hayat kurtardıklarını (Amerikan ve Japonca) Japonya'nın planlanan işgalinden önce savaşı sona erdirerek. Bu kitap bu görüşü hiç değiştirmedi.

silgpemaldonado

En sevdiğim Jodi Picoult kitaplarından biri değil ama yine de iyi bir okuma. Bekleyebileceğinizden daha fazlası var. Ben de bırakacağım.

silgpemaldonado

Bu kitap, sadece dinlenmek ve kısa bir romantizmde kaybolmak istediğinizde mükemmel bir öğleden sonra okumaktır. Suzie, çoğu kadının da ilişki kuracağını düşündüğü çok yuvarlak bir karakter. Hayatında olduğu gibi bağımsız ve mutlu. Brad bunu değiştirmek isteyen adam. Bu hikayenin bu kadar güzel olmasına yardımcı olan şeylerden biri, karakterlerin geçmişe sahip olmasıydı. Birbirlerini tanıyorlardı, böylece birbirlerini tanımak için zaman harcamak zorunda kalmadık. Birlikte yatağa atladıklarında, ikisi daha önce bir ilişkiye sahip olduğu için şok edici değildi. Kısa olmasına rağmen bu hikayenin iyi bir konusu vardı. Örtüye rağmen, romantizm sahneleri söz konusu olduğunda bu çok temiz bir kitap. Bu yazarı daha önce okumuştum ve bu kitapta Maddie James cazibesi yoktu. Kesinlikle bir öğleden sonra.

silgpemaldonado

Absolutely gorgeous prose. And who doesn't prefer their memoirs fragmented?