10715449022a58

itibaren 8423 Wagendorf, Avusturya itibaren 8423 Wagendorf, Avusturya

Okuyucu itibaren 8423 Wagendorf, Avusturya

itibaren 8423 Wagendorf, Avusturya

10715449022a58

Comissario Brunetti'de büyük bir ezilme yaşıyorum. Venedik ve İtalyanlar hakkında genel olarak bu diziden öğrendiklerinizi seviyorum, ayrıca iyi yazılmış ve karakterize edilmiştir. Gizemler akıllı ve sessiz ve sadece genel olarak eğlenceli. Şimdi üçüncü sıradayım ve sonra bir mola vereceğim çünkü herhangi bir yazardan çok fazla okursanız, aynı ses çıkarmaya başlar. Ama bunlar gerçekten daha zorlu okumalar için biraz tembel hissediyorsanız, ancak televizyon için biraz fazla akıllıca hissettiğinizde sadece bir şey.

10715449022a58

Bunu arabada dinliyordum. Okuyucu tüm karakterler için farklı sesler çıkardı ve birçoğu çok sinir bozucuydu. Sadece yarıya kadar geçtim ve durmak zorunda kaldım çünkü okuyucunun kullandığı seslerden biri beni deli ediyordu.

10715449022a58

Geleceğin nasıl işleyeceğine dair insanların edebi tahminlerini okumak her zaman eğlencelidir (1984 gibi bariz örneklerin dışında gidin ve zamana bakın- örneğin Marslı Günlükler'deki). Bellamy'nin kahramanı Julian West (Dublin merkezli isimleri bunu okuyan birkaç kişi tarafından bilinir), 1887'de bir gün Boston'daki evinde uyur ve 2000 yılında ("yirminci yüzyılın son yılı") uyanır. sadece Birleşik Devletler değil tüm dünya Komünist bir ütopyaya dönüştü. Elbette böyle bir girişim 1887'de hiç denenmemişti; 1989'dan on beş yıl sonra, Bellamy argümanının ana merkezi olan piyasa güçleri ve merkezi planlama arasındaki savaşın öncekinin lehine kesin olarak çözüldüğü anlaşılıyor. Aşk ilgimiz ve proto-Philip K. Dick anımızın olduğu son iki bölüm dışında gerçekten bir komplo yok. [return] [return] Bellamy'nin geleceğe ilişkin öngörülerindeki en çarpıcı başarı, her evde bir düğmeye dokunarak mevcut çeşitli programlardan alınan borulu müzik açıklamasıdır (elbette hepsi canlı, klasik müzikti) , ara sıra yükselen vaazla, ama yine de kötü bir deneme değil). En çarpıcı başarısızlığı, erkekler ve kadınlar arasındaki ilişkiler hakkında herhangi bir hayal gücü göstermektir. Dayanılmaz bir pasajda, "şimdiye kadar evliliğin bir kadının kariyerine bir müdahale olmaktan kaynaklandığını, [en iyi işlerin] sadece eşlerini ve annelerini tam olarak temsil ettikleri için hem eşleri hem de anneleri olan kadınlara zorla sokulduğunu" öğreniyoruz. Erkekler için hiçbir evlilik veya babalık koşulu yoktur ve geleneksel evlilik toplum tarafından onaylanan tek akla yatkın ilişki olmaya devam etmektedir. Kitabın çoğu, genellikle akşam yemeğinden sonra "bayanlar emekli olunca" anlatıcı ve ev sahibi arasındaki konuşma olarak sunulur. Bana öyle geliyor ki Platon, Cumhuriyet'teki bu alanda çok daha yaratıcıydı. (Ayrıca kayda değer beyaz karakter olmayan karakter, anlatıcı ondokuzuncu yüzyıl hizmetçisidir.) [Geri dön] [geri dön] Yine de, denemenin denendiği ve yansıttığı bu ütopya edebiyatını okumak en azından biraz düşündürücüdür. neden işe yaramadı.

10715449022a58

Sanırım filmi hiç görmemiş ya da kitabı okumamış oyuna geç kaldım, ama işte gidiyor: Röportaj, bir vampire dönüşen bir 17. yüzyıl Louisiana plantasyon sahibinin hikayesi ve onu takip eden on yıllar / yüzyıllar - birçoğu, yarattığı felsefi ve dini açıyla doluydu. Rice'ın tarzı gür, egzotik ve yabancı - tıpkı konuları gibi (yine de "doğuştan" okumak zorunda olsaydım, odanın karşısındaki kitabı fırlatacaktım itiraf etmeliyim). arsa, zamana fazla atıfta bulunmadan yavaş ama düşünceli hareket eder. mantıklıdır, çünkü zaman vampirler için çok az önemlidir. iyi bir okuma, ama muhtemelen dışarı çıkıp dizideki bir sonraki kitabı bulmam veya filmi kiralamam için yeterli değil.

10715449022a58

Harika bir D.S. kitap !! Gerçekten okumaya değer!

10715449022a58

A little over the top. The book tried to do almost everything and I think as a result did little well. The thematic and tonal shifts were distracting. The writing too started off quite tight and considered but became looser and less polished as the book went on. An interesting story but not quite there.