rafaelvilarinho

Rafael Vilarinho Raiol Vilarinho Raiol itibaren 36875 Pé do Muíno, Pontevedra, İspanya itibaren 36875 Pé do Muíno, Pontevedra, İspanya

Okuyucu Rafael Vilarinho Raiol Vilarinho Raiol itibaren 36875 Pé do Muíno, Pontevedra, İspanya

Rafael Vilarinho Raiol Vilarinho Raiol itibaren 36875 Pé do Muíno, Pontevedra, İspanya

rafaelvilarinho

The Glass Castle'dan önce bu kitabı okumanızı tavsiye ederim. Yazarın büyükannesi Lily Casey Smith'in inanılmaz hikayesi.

rafaelvilarinho

beşinci kitap baum tarafından oz serisinde aynıdır. bu dorothy bir yolda kaybolur ve bazı yeni arkadaşlar bulmak bulur. düğmeli parlak ve polly, gökkuşağının kızı, yol boyunca tanıştığı arkadaşlardır. peri ülkesinde oz içeren birkaç yeni bölümden geçiyorlar. Oz'a yolculuk sırasında bazı harika yolculuklar boldur. baum bu kitaplarda harika karakterler yaratıyor ve bu kitap diğerlerinden farklı değil.

rafaelvilarinho

Hızlı ve eğlenceli bir yasal gerilim hikayesi olan Actual Innocence, arkadaşı Yargıç Solman'dan habeus corpus dilekçesi alan avukat Greg Monarch'ı tanıtıyor. Dilekçe sahibi Greg'in eski kız arkadaşı ve hüküm giymiş cinayet Sarah Trant. Sarah'nın davasına bakarken Greg, küçük El Nido kasabasında perde arkasında çok daha fazlası olduğunu keşfeder. Yazar Barry Siegel, yasal prosedür söz konusu olduğunda ne hakkında konuştuğunu kesinlikle biliyor gibi görünüyor, ancak yazımı tahmin edilemez. Sıradan etkileşim sahneleri sırasında sürükleyici ve sıkı olan gerilim, okuyucunun kahramana kötü bir şey olacağından emin olduğu yere inşa edilir .... o zaman hiçbir şey yapmaz. Eylem, olan biteni sonuçlandırmadan zaman içinde ileriye doğru atlar. Tabii ki, doğal bir sonuca varmak, arsanın “gizemini” çok fazla verirdi. Parselin kendisi ilginç ve biraz öngörülebilir ise makul. Karakterler iyi gelişmiş ve inanılır, ancak yazarın kahramanı için bir romantizm girişimi garip görünüyor. Gizemli romanlarda romantizm gerekmez, ama eğer koyacaksanız, en azından ödeyin. Bu kitapla ilgili yorum yapmak istediğim tek şey, ana karakterlerin çoğunun soyadı biraz ... kapalı ... veya kesilmiş gibi görünüyor. Sanki bu bir noktada gerçek bir öykü gibiydi ve isimler "kurgu" olabilmek için biraz değiştirildi. Gest, Mashburn, Trant, Solman ve Sanborn'un aslında Misafir, Washburn, Trent, Soloman ve Sandborn olduklarını tahmin etmeye cazipim. Yine de Google'da bulabileceğim benzer bir hikaye yok ...

rafaelvilarinho

Fun to read, but definitely a trashy bit of history. The first three emperors are dealt with in some detail and evenhandedly, but it becomes very clear very quickly when Suetonius loses access to the imperial records, because after Tiberius the work takes on the flavor of the average Facebook political post. Titus and Otho escape serious criticism, but the rest are basically monsters. Perhaps that was actually true; we have monsters today running nations into the ground. But the lack of details and quick succession of scandalous stories without any depth gives it a partisan tone. Oh, and prophecies back then seem to have been spot-on 100% of the time.