565113263b4b

Deleted itibaren Liberal, KS 67901, Birleşik Devletler itibaren Liberal, KS 67901, Birleşik Devletler

Okuyucu Deleted itibaren Liberal, KS 67901, Birleşik Devletler

Deleted itibaren Liberal, KS 67901, Birleşik Devletler

565113263b4b

Siyaset bilimcisi olduğuna inandığım Ertman, tüm modern Avrupa devletlerinin yükselişini dört bölümlü bir formülle açıklamaya çalışıyor. Yarasa hemen ben onun yaklaşımı hayranı değildim. İlginç bir yaklaşım olsa da, pek çok tarihi koşullu durumu görmezden geliyor.

565113263b4b

Son 6 aydır ölüm ve ölüm üzerine kitaplar okudum, ama bu beni üzen ilk kişi. “Araştırma” için işteki son 100 sayfayı bitirmeye başlıyorum. Her zamanki gibi, Didion, nesir ve yer duygusunu etkilemek için sizi süpürür. Yazısında sıklıkla “durduğunu” kabul ettiğini, yani başka bir benlik yaratmakta ve “aşılmaz bir cila” nın arkasındaki gerçek düşünce ve duyguları maskelemek için kelimeler kullandığını itiraf ediyor. Sonunda buraya, kocasının kaybolduktan sonra derin üzüntü ve acı hakkında yazarak maruz kaldı. Didion’un, kendisini en azından herkese açık bir şekilde, duygudan uzak tutabilmek için güçlü bir yetenek kazandığının farkındayım ve kederden uzak durma girişimleriyle empati duyuyorum. (Belki de okumalarımın kaynağı gözyaşlarıdır?) Bu kitap zorlu bir şey, ama onu bastıramıyorum.

565113263b4b

Geertz'in çalışmalarında, belki de en tanınmış olanı, en azından Endonezyalılar arasında yaptığı ayırt edici özelliklerden biri. ancak, birçok eleştirmen tarafından belirtildiği gibi, onun zengin detaylandırması, Cava halkı tarafından benimsenen İslam'ın çeşitli aksanlarını basitleştirmiştir.

565113263b4b

Chip Kidd, kitap tasarımının Monet, Picasso ve Warhol'udur. Bunu bir otorite konumundan değil - tasarım tarihi bilgim marjinal - hayretle söylüyorum. Binlerce kapak, kalite ve nicelik kanıtı üzerinde bir araya gelen büyük üslup genişliğiyle Kidd, tasarladığı her kitabın isimsiz kalbini mükemmel bir açıklayıcı süsleme olarak yorumlar. Koleksiyonun kendisi son yirmi yılda tasarladığı neredeyse her şeyin parlak tam renkli renderleriyle ustaca basılmıştır. Tekil tarzı olmayan bir adama sadık kalınarak, sunulan kapakların sırası gevşek temalar ve yazarlar tarafından yapılır. Kidd'in her bir projesinin kısa tarihlerinin yanı sıra yazarlar genellikle kendi düşüncelerini yazarlar. En sevdiğiniz çağdaş romanlardan herhangi birini düşünün ve Kidd bunu tasarladı. Eh, belki hiç değil, ama biliyorsun. Bu koleksiyon tamamen buna rağmen biraz pahalı. (Bunu bir hediye olarak almak için iyi bir servet ve iyi arkadaşlığa sahiptim.) Onu okuduktan veya daha ziyade sergilenen tüm sanatsal parlaklığı sindirdikten sonra, bir daha asla aynı şekilde bir kitap kapağına bakmayacaksınız. Bu arada, zeki bir plaj okuması arıyorsanız, onun mükemmel bildungsroman / stil manifestosu The Cheese Monkeys'i de tavsiye ederim.

565113263b4b

Cat's Eye, küçük kızlar arasındaki dostlukların konuşulmayan, gizli karmaşıklığını dikkat çekici bir şekilde tasvir ediyor. Roman, 1940'lı yıllarda Kanada'da geçiyor, sıklıkla yazılmayan bir zaman ve yer. Bu kitapla ilgili en sevdiğim şeylerden biriydi - Atwood gerçekten ve gerçekten oradaymışsınız gibi hissettiriyor, çok gerçek ve eşsiz bir dönem. Detaylar mükemmel. Elaine'nin erkek kardeşini çok ilginç buldum ve aslında otistik olup olmadığını merak ettim. Elaine, ve ebeveynlerinin çok zeki karakterler olduklarını çok sevdim. Özellikle ebeveynlerin eksantrik ve etraflarındaki diğerlerinden farklı olduğunu sevdim. Diğerlerinin Elaine'i tedavi etme şeklini etkilemesine rağmen, onunla iyi bir şekilde özdeşleşebileceğim anlamına geliyordu - Ebeveynleriniz nedeniyle farklı davranmanın nasıl bir şey olduğunu biliyorum. Eminim birçok kadın ve belki erkekler Elaine'nin ayakkabılarında olmanın nasıl bir şey olduğunu bilirler. On üç yıl benim Cordelia ile arkadaş kaldı! İyilik nedenini bilir, ama masalar sonunda döndü. Bu yüzden Cat's Eye benim için çok acı ve tatlı bir okundu.

565113263b4b

Lee Golberg writes so much like the tv show that I can watch it in my head as I read. If you love the show, you will love this book. Mr. Monk uses his unique talent for detail to solve several mysteries with some over the top detectives in this one.