seemerch

Claire Merchlinsky Merchlinsky itibaren Kolanjski Gajac, Hırvatistan itibaren Kolanjski Gajac, Hırvatistan

Okuyucu Claire Merchlinsky Merchlinsky itibaren Kolanjski Gajac, Hırvatistan

Claire Merchlinsky Merchlinsky itibaren Kolanjski Gajac, Hırvatistan

seemerch

Harika !!, Bir özel ve sevgi, özgürlük ve aile için birbirlerine güvenmeyi öğrenmek zorunda olan bir köle.

seemerch

AMAN TANRIM!! Henüz okumadım ve ben sadece bu kapağın üzerinde duruyorum! Daha sonra ... Bu kitapta oldukça iyi üç hikaye var. İlk ikisi inanılmaz derecede iri iki ABD Marshall Cutler kardeş, Cade ve Madoc'u ve eşlerini nasıl bulduğunu anlatıyor (bu iki adamın buna rağmen hazır olmadıkları kesin!). Bu iki kadın sürekli 'belaya girer', talimatlara uymazlar ve çok fazla ayakkabı satın alırlar - ve Cutler kardeşler, şaplak şeklinde düzeltici eylemi uygulamaktan mutluluk duyarlar. Eğer bu çay fincanınızsa, bu hikayeleri seveceksiniz (bunların hiçbirinde acımasız bir şey yok - kamçı veya kemer yok ... daha çocukça, IMHO, ama oldukça komik). Son öykü, Cade ve Madoc'un ebeveynlerinin yeni eşleriyle çiftliğini ve bu iki hanımın oraya girdiği tüm sıkıntıları (çok daha fazla şaplaklama) ele alıyor. Her şey hafif ve oldukça komik. Bunu daha önce okuduğumu unuttum, bu yüzden onları tekrar okudum.

seemerch

Kesinlikle birkaç nedenden dolayı okuduğum en büyüleyici kitaplardan biri. Haile Selassie'yi çevreleyen, hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğim Rastafarian çember var. Kralın hayırsever kralı mı, lordların efendisi mi, Mesih'in ikinci gelişi mi, yoksa bir taçtaki başka bir jif-eşek miydi? Eski bir Polonyalı Afrika muhabiri Kapuscinski, Selassie saltanatının ölümünden kısa bir süre sonra Etiyopya'ya yöneliyor ve bulabileceği herhangi bir kraliyet mahkemesinden ilk elden hesaplar alıyor ve neredeyse sözlü olarak çeviri dikkate alınarak İmparator. Selassie kimdi? Tüm hesaplara göre, yukarıdan gelen ikinci bir açıklamadır. Halkını pahasına bile olsa gücünü pekiştirmek için elinden geleni yapan kurnaz bir adam. Selassie'nin sadık vasatlık sevgisinin açıklamaları göz önüne alındığında, sahtekarlarla dolu bir saray işlettiği anlamına geliyordu, hepsi aldı, hepsi alabildikleri için Selassie'nin kulağını tutmak için ellerinden gelenin en iyisini yaptı ülkenin iyiliği için çalışmak. Diğer zamanlarda, adam saçma görünmek için yapılır - örneğin, işi büyük bir tahtta oturduğunda minik İmparatorun ayaklarının altına yastıklar koymak olan kraliyet bir yastıkçısına sahiptir, bu yüzden ayakları sallanmayacak ve aptalca görünüyor. Aslında Amharca'yı bilmek ve Kapuscinki'nin konuşmalarının gerçek transkriptlerini görmek harika olurdu, çünkü hesapların çoğu inanılmaz derecede ironik görünüyor, ancak rejimin gülünçlüğünü ve boşa çıkmasını iyice yakaladığına şüphe yok. Ve tıpkı devrim ilerledikçe çökmekte olan krallığı üzerinde hüküm süren yaşlı yaşlı kral için üzülüyorsanız, Selassie'nin tüm işletmenin arkasındaki beyinler olduğunu hatırlatıyorsunuz. Elbette, saray ve soylular aşırı kişisel çıkarlarından hareket ettiler, ancak Selassie'nin kendisi tarafından bu pozisyonlara getirildiler. Greftleri için esasen kendisi tarafından ödüllendirildiler. Yani ... kitap. Fevkalade yazılmış, kaynakları hakkında küçük sorular, ama Majesteleri hakkında çok açıklayıcı.

seemerch

Bu küçük kitap beni çok şaşırttı. Tamamen harfler, ancak karakterler, arsa ve ayar çok iyi gelişti. Kitabı tamamen vermek istemiyorum, ancak İkinci Dünya Savaşı sırasında ve savaşın parçaladığı Londra'da Almanlar tarafından işgal edilen Guernsey Adası'nda bulunuyor. Kitap, İkinci Dünya Savaşı sonrası İngiltere'nin çoğu insanın görmediği benzersiz bir bakış açısını gösteriyor. Benim için çok duygusal bir okumaydı.

seemerch

Bu başlığı Addison'un bu yaz başladığı bir Gizem Kitabı Tartışma grubu için kullandım. Bu dördüncü Hecule Poirot gizemiydi. Bayan Marple'ı tercih ederim, ama bu çok iyiydi. Tahmin etmeye devam edecek.