farhanahmad

Farhan Ahmad Ahmad itibaren Boydaş Köyü, 62400 Boydaş Köyü/Hozat/Tunceli, Türkiye itibaren Boydaş Köyü, 62400 Boydaş Köyü/Hozat/Tunceli, Türkiye

Okuyucu Farhan Ahmad Ahmad itibaren Boydaş Köyü, 62400 Boydaş Köyü/Hozat/Tunceli, Türkiye

Farhan Ahmad Ahmad itibaren Boydaş Köyü, 62400 Boydaş Köyü/Hozat/Tunceli, Türkiye

farhanahmad

Fantastik! Yaklaşan filmin fragmanını gördüm ve genellikle kitapları okumadan önce filmleri izlemekten kaçınmaya çalıştığım için (ve bunu zaten birkaç kişi tarafından önerdiğim için) aldım. Bazen okumak neredeyse acı vericiydi (öyküden dolayı, sen yaz, sen değil), ama o kadar şaşırtıcı derecede iyi yazılmış ki, duramıyorum. "Bunu aşağıya koyamam" noktasına gelmem biraz zaman aldı ancak bir kez birkaç saat içinde bitirdim. Tanımlar neredeyse duyarsız bir şekilde yazılırken, karakterin düşünceleri ve diyalogları da onlarla birlikte acı çekiyor; mükemmel bir karışım. Bu kitabı kesinlikle herkese tavsiye ederim.

farhanahmad

Ah, eğer iç monologum bu kadar kasvetli ve kasvetli olsaydı, bir mermi yerdim. Aslında bir çift büyürüm. Göbek mutlak en acınası ve sıkıcı bakıyorum. İstemiyorum.

farhanahmad

Harry Potter ölür! Yapar, yapar, yapar! Rowling'in kitabında harika olan şey, bir şeyleri bükümlü ve çok döndüren şeyleri tutmasıdır. Olağanüstü bir seri için biten harika ve kanlı. Tebrikler, J.K. Sonsuz bir klasik 7 kitap yazdınız. Acemiye başlayan biri için oldukça iyi.

farhanahmad

Üç kısa koleksiyondan, bu kesinlikle onlardan daha korku temalı. Kırılgan Şeylerin korku unsurları vardır, ancak daha fazla fantezi ve büyülü gerçekçilik unsurları da vardır. Ve Duman ve Aynalar da aynı şeylere sahip, ancak hikayelerde biraz daha koyu bir unsur var. Bu benim en sevdiğim hikayelerden bazıları. “Japon Balığı Göleti…” muhtemelen ellerimi favorimdir ve şaşırtıcı bir şekilde en az fantastik unsurlara sahip olanıdır (ve “çoğunlukla gerçek bir hikaye” yönünü seviyorum). “Cinayet Gizemleri” harika, “Şövalyelik” ve “Kar Camı Elmaları” nı seviyorum. “Shoggoth’un Eski Tuhaflığı”, Cthulu Mythos hakkında çok fazla bilgi sahibi olmayan biri için bile histeriktir. Ve işe yaramaması gereken “Bay Wolf” var, ama bütün şiirinde mükemmel. İleri geri sallanan gelince ... Hoo oğlum. Bir kelime: “Babycakes.” Daha az, “Beyaz Yol” ve Gaiman'ın iki şiire bir triptik parçası olarak atıfta bulunduğu için “Eaten” nin bir kopyasını bulmak istiyorum. Tamamen rahatsız edici olduğunu söyleyemem, ancak hikayelerin çoğu son derece rahatsız edici. İyi yapılandırılmış bir koleksiyon ve iyi bir korkutma ya da Gaiman’ın çalışmalarına daha derin bir okuma için öneriyorum.

farhanahmad

Arthur'un bir bölümünde Sue-Ellen, karakterlerden biri Neil Gaiman ile tanışır ve kendi grafik romanını yaratmaya başlar. * Klibin başında “Romanlar, çizgi romanlar, filmler ve şiirler yazıyor” orada bir şey Neil Gaiman yazmıyor mu? ”(Ona,“ Asla bir yemek kitabı yazmadım. ”Bless.) Bu tür çalışmalarına karşı tutumumu özetliyor: Her şeyi yazabiliyor ve iyi yapıyor. Kırılgan Şeyler, bence, okuduğum iki kısa koleksiyondan daha iyi. Bu koleksiyonda Duman ve Aynalar yerine en sevdiğim parçalar ve korkudan mizahtan fantaziye ve gerçekçi olana kadar çok çeşitli türler var. Koleksiyondaki her bir parçayı incelemeyeceğim, ama işte öne çıkan noktalar. “Yasak Gelinler…” bu konudaki ellerimi en sevdiğim kısa öykü, gotik korku sözleşmeleri ve saçmalıklarıyla ilgili bir macundur. Klasik gotik edebiyattaki tüm jabları okumak ve okumak çok eğleniyorum. Hikaye daha fazla mizahla başlayıp sonunda biraz daha koyu bir dönüşle ayrılsa da benzer “Sunbird”. “Partilerde Kızlarla Nasıl Konuşulur”, Gaiman’ın çalışmalarını özetliyor - partilerde komik olacak kadar hafif, ama sürünen bir karanlık ve dehşet duygusu ile. “Besleyiciler ve Yiyenler”, bitirdikten sonra benimle kalan açık bir korku hikayesi. Sevmediğim tek öykü “Bir Dergi'den Sayfalar” ve “Susan'la İlgili Sorun”. Tori Amos'un The Scarlet Walk'u bilmiyorum, bu yüzden çok fazla Dergi. ”Ve sonra, Son Savaş'tan yıllar sonra Narnia'nın Susan'ına neler olduğunu iyi bir şekilde inceleyen“ Susan ile Sorun ”var. Ve sonra geri dönüş / rüya dizilerine giriyoruz ve çocukluğum köşede oturuyor, ağlıyor. (Amerikan Tanrıları incelememde “Glen'in Hükümdarı” na dokunacağım.) Bunun da daha iyi şiirleri var. Çok güzel yazılmış (ve bu kitabın beraberindeki resimler harikaydı) çünkü “Talimatlar” ın bağımsız sürümünü satın almayı tartıştım. Ayrıca “Tabakların Geldiği Gün” ve “Aladdin'i Keşfetmek” i okumaktan da çok hoşlanıyorum. Bu harika bir koleksiyon. Neil Gaiman ile başlayan çoğu insan için gerçekten tavsiye etmiyorum (eğer korku aramıyorlarsa, o zaman itiyorum), ama son derece keyifli ve erkeğin birçok yeteneğini sergiliyor. * Evet, utanmadan çocukların televizyonunu izliyorum.

farhanahmad

Sınıf 2-4: Yazar Dr Michael Evans, çocukları etkileyebilecek çeşitli hastalıkları ve yaralanmaları göstermek için çeşitli "film" rolleri üstlenmektedir. Fikir ve Magic School Bus serisine çok benzer, bu fındık alerjileri (Dr ve hasta Gov't laboratuarında hayat kurtarıcı tedaviden uzak tutulur), sarsıntı (bir kızın eksik bisikletine tanı bulmak için ipuçlarını kullanan özel araştırmacı olarak Dr. ), kırık kemikler (Dr Viktorya kurtadam avcısı olarak), strep boğazı (şehre tünel yapan bir kötü adamla savaşan Batman benzeri süper kahraman), kulak enfeksiyonu (denizaltı komutanı olarak Dr. ve kulak olarak alt) ve astım (Dr Indiana Jones olarak)

farhanahmad

3.5 stars A fascinating look into the world of Christopher, a highly-intelligent autistic boy as he navigates life with his parents, his neighbors, his rat and his teachers at school. The narrator's voice is simple and innocent, but fascinating in his view of the world around him. I know that listening to the audio book enhanced the experience, but the amount of strong language did bring my rating down. I thought both the author of this book and the author of Anything But Typical did a wonderful job of capturing how an autistic mind would think. I prefer the later between the two.