smoothly_8881

Richard Smutek Smutek itibaren Keotara, West Bengal 721121, Hindistan itibaren Keotara, West Bengal 721121, Hindistan

Okuyucu Richard Smutek Smutek itibaren Keotara, West Bengal 721121, Hindistan

Richard Smutek Smutek itibaren Keotara, West Bengal 721121, Hindistan

smoothly_8881

John Grogan'ın "Marley ve Ben" hayranları, yeni teklifi "En Uzun Yolculuk Evi" ile hayal kırıklığına uğramayacak. Bu güzel, eğlenceli, hüzünlü, hareketli, dikkat çekici bir kitap. "En Uzun Yolculuk Evi", "Marley" nin bir öncüsü olarak tanımlanır ve bu kesindir, çünkü bu çok azgın, sevimli köpek hayatına girmeden önce ve sonra hikayesini anlatır. Grogan, "Marley" ye getirdiği bu sayfalara aynı hassasiyet ve detayı hediye ediyor. John'un ailesiyle, kardeşleriyle, arkadaşlarıyla ve sevgilileriyle tanışıyoruz - bugüne kadar yaşam yolculuğunda önemli oyuncular olan herkes. Başlığın hem değişmez hem de mecazi bir anlamı var. "En Uzun Yolculuk Evi" sadece ölmekte olan babasının başucundaki yolculuğunu değil aynı zamanda çok muhafazakar bir Katolik hanesinde büyürken kendi kimliğini keşfetme mücadelesini ifade eder. Ebeveynlerinin inançları yaşamlarının merkezinde yer aldı, ancak John doğuştan şüpheci olduğunu keşfetti. Michigan'daki pastoral bir çocukluk sahneleri, John'un kendi değerleri ile ebeveynlerininki arasındaki uçurum konusunda artan farkındalıklarına müdahale ediyor. Çocukken, o ve kardeşleri ebeveynlerine eşlik ederken, mucize alanlarına tatil gezileri eşliğinde diğer aileler Disneyland'ı ziyaret etti. Kibarca bir sunak çocuğu oldu (ve artık Komünyon şarabını tüketmek için arkadaşlarına katıldı). John'un isyanı, altmışlı ve yetmişli çocukların çoğu kadar dramatik değildi. Saçlarını uzattı ve esrar içti, ama bu açık hareketlerinin kapsamıydı. John ve ailesi arasındaki uzaklık, onları bölen değerler sorunlarından kaçınmak için konuşulmamış karşılıklı anlaşmalarıyla tamponlanan derecelerle büyüdü. Anlatıdaki ve John'un hayatındaki önemli nokta, gelecekteki eşiyle tanıştığı zaman geldi ve evlenmeden önce birlikte yaşadılar. Ebeveynleri şok oldular ve acı çektiler, kendi değerlerini üçüncü oğullarına nasıl aşılamadıklarını sordular. John onlara neden olduğu acıdan rahatsız olmasına rağmen, kendi değerleri ve inançlarıyla yaşamak zorunda olduğunu da fark etti. Kitabın kapanış bölümü en hareketli olanıdır; Annesi açık kalp ameliyatından sonra demansa yavaş bir inişe başladı, ama babası, birkaç yıl önce keşfedilen ancak o zamana kadar uykuda kalmış olan löseminin en düşük seviyesine düştüğü 89. yılında fiziksel ve entelektüel olarak kuvvetli kaldı . Neyse ki, bu son aylar sadece babasına işlerini kurma fırsatı vermekle kalmadı, aynı zamanda baba ve oğluna bir uzlaşma sağlamaları ve onları birleştiren tahvillerin onları bölen sorunlardan çok daha güçlü olduğu anlayışı sağladı. Grogan daha büyük gerçekleri aydınlatan anıları ve hikayeleri seçme yeteneğine sahip yetenekli bir yazar. Kitabın sonuna doğru, “Hayatta, bellekten o kadar çabuk solan anlar var, neredeyse bitmeden hemen önce kayboluyorlar. O zaman, onlar arasında yıllarca değerli parseller gibi yanımızda taşıdıklarımız var. açıklık, kim olduğumuzun bir parçası olma yolunda, kalplerimize yakın dikildi. ” Bu değerli açıklık parselini paylaştığınız için teşekkür ederiz, John Grogan.

smoothly_8881

Güzel. Her kelime. Ne harika bir sürpriz. Her sayfada gözyaşları.

smoothly_8881

'Beğendim' doğru olup olmadığını bilmiyorum. Okuduğuma sevindim. Yakında unutmayacağım. Aslında oldukça korkutucu oldu. Bunun için alışılmadık bir şey olmadığını bilmeme rağmen, buna yakın bir şey yaşamamam için dua ediyorum. Yaşadığı başa çıkma / baş etme ve kendi kendine muayene ile kolayca ilişki kurabilirim, bu da beni daha çok endişelendiriyor. Yakında kolayca o olabilirdim.

smoothly_8881

Bu hikaye çok hassas ve duygusaldı ve hiç birimizin içinde olmak istemediği zor bir durumdan bahsetti - karısına ihanet eden bir koca ve sekiz yıl sonraya kadar hiç tanımadığı bir oğul. Tüm bunlar sayesinde Tanrı'nın lütfunu ve güçlü affetme eylemini keşfederler.

smoothly_8881

Bu, tanıştığım herkese tavsiye ettiğim kitap. Bazı insanlar bundan gerçekten hoşlanmıyorlar ve sonra onları yavaşça arkadaş ağımdan alıyorum ve bunun zevkini kitaplarda paylaşmadıkları için bilmediklerini umuyorum. Diğerleri bu kitabı benim kadar seviyor. O zaman ömür boyu arkadaşız.

smoothly_8881

Everything I want from an urban fantasy book! I love the resurgence of the Fae in books so this one really tied over my need for a fix. I found the book had just the right mix of adventure, romance, fantasy, humor, and real life drama to really hold my interest. One of the things I really look for when reading a fantasy is the author's ability to bring me new creatures instead of using the tired old sack of tricks. Black did not disappoint on that front or any others as far as I am concerned. This is a book for high school and up. Nothing too racy just a few intimate moments which don't amount to the "deed" but a little bit of language (basically the S* word). I would also peg this as more of a girls book because of the lead character being female and a few girly chatter scenes which I am sure boys are not all that interested in. This is one book that I can say I really want to read the rest of the series. Good thing I already have book two!