littersun

Sun Jiajun Jiajun itibaren Kedungpanji, Lembeyan, Magetan Regency, East Java, Endonezya itibaren Kedungpanji, Lembeyan, Magetan Regency, East Java, Endonezya

Okuyucu Sun Jiajun Jiajun itibaren Kedungpanji, Lembeyan, Magetan Regency, East Java, Endonezya

Sun Jiajun Jiajun itibaren Kedungpanji, Lembeyan, Magetan Regency, East Java, Endonezya

littersun

Bu ilginç modern zamanlarda bir dizi otobiyografide bir başka; 2003 yılında Hüseyin'in terör saltanatından kurtulma arzusu ile ABD'nin Irak'ı işgal etmesinin büyük gücü arasında sıkışmış bir Iraklı adamın hayatını takiben. Kişisel hikayelerle gelen ortak uyarılar dışında: hikaye anlatımı tarzı, kişisel politika / gündemler, gerçek kontrolü; kitap, hiç düşünmediğim işgalden önce, işgal sırasında ve sonrasında Irak'ta yerde olup bitenler hakkında çok fazla fikir verdi. Kısacası, tüm olay hakkındaki önceki anlayışımı gerçekten karmaşık hale getirdi; biyografiler için genel 3 yıldız puanlarımın yerine 4 yıldız aldık. Savaş 2003'te başladığında düşünmediğim ya da basitçe kör olduğum şeyler: * Saddam Hüseyin totaliter kuralı toplamdı ve kara birliklerinin çoğu (cumhuriyetçi olmayan gardiyan / Feyadeen) zulümden korkan istekli askerlerdi katılımı olmayan aileler ve sevdiklerimiz. Daha sonra, kelimenin tam anlamıyla ABD savaş makinesine karşı firar veya ölümle tehdit edilen ön saflardalardı. (Aslında, unvanın "kırmızı bayrakları" topçu / uçaksavar birimleri için zorunlu sınır işaretleridir, ki burada askere işaretli sınırdan ayrılırlarsa kendi komutanları tarafından vurulurlardı. 2. bir imha vuruşu yapmadan önce Iraklı birliklerin ekipmanı kefalet etmeleri için zaman tanımak için hedefi vurdu; belirtilen amaç askerlerin değil savaş malzemelerinin imhasıydı. [Belli ki askerler öldürülmesine rağmen.] * Faris'in büyük bir hayal kırıklığı, Amerikan birliklerinin yağma ve şiddetten nüfusa müdahale etmesine ve nüfusa güvenlik sağlamalarına izin verilmediği ülkenin savaş sonrası işleyişiydi; Saddam ve Baasçıların çıkarılmasına yönelik minnettar yardımın gerçek desteğinin bir anı, genel iyiliğe karşı mezhep bağlılığını savunan güç boşluğu ve siyasi ajanlara kayboldu. Herkesin hikayesini okumak (duymak) gibi, daha geniş kapsam geçmişlerinde kaybolan nüansları daha iyi anladım ve ayrıntılar her zaman konuyla ilgili daha fazla soru için yapıyor. Kesinlikle, 2003 Irak Savaşı'nın bir "karada" hesabıyla ilgileniyorsanız okumaya değer.

littersun

Well, most of the book was pretty badass, as was to be expected from the others. The relationship between the two young assassins grows more complicated, amusing, embarrassing, and interesting throughout the book. However, the climax of the story was a bit unsatisfying, due to the fact that everybody suddenly went from relying on skill to relying on magic that they'd never previously explored--basically, they got brand new powers. And the way they defeat the hordes of enemies closing in on them from all sides was ridiculous, I hate to say it. These are complex, resourceful characters. I was hoping the resolution would hinge on their previously demonstrated abilities, not random magic that had no basis in the other books.

littersun

AMAZING!!

littersun

this was a book given by a friend to read from another friend. Was not sure what to expect at first but then found that Terri is very easy to read and relate to.