kuzmina

Irina Ionova Ionova itibaren Hněvčeves, Çek Cumhuriyeti itibaren Hněvčeves, Çek Cumhuriyeti

Okuyucu Irina Ionova Ionova itibaren Hněvčeves, Çek Cumhuriyeti

Irina Ionova Ionova itibaren Hněvčeves, Çek Cumhuriyeti

kuzmina

Bu küçük hükümet türleri için bir İncil ve her yerde alıntı (ve yanlış alıntı).

kuzmina

Bununla nereden başlamalı? Kesinlikle bu kitapta sunulacak çok şey var. Conlon, NYPD'nin bazı tarihlerini, aile tarihini ve bölümle ilgili bir subay olarak kendi deneyimlerini içerir. Ancak bu, bölümlerin neye benzediğinin sadece küçük bir dilimidir, çünkü bu memurların çalıştığı çok çeşitli bölümler ve alanlar vardır. Conlon'un Bronx çevresindeki zaman merkezinin anlattığı ve çoğunlukla sokaklardan narkotik ve ateşli silahların kaldırılmasıyla ilgili hikayeleri anlatıyor. Hikaye, altın kalkanını bir dedektif olarak aldığı noktada bitiyor. Bu tür beni belki yolda birkaç yıl içinde belki de dedektif olarak yılları hakkında bir kitap görüp görmeyeceğimizi merak ediyor.

kuzmina

Harika karakterler, arsa ve atmosfer. Ve şöyle çizgiler: "Lavabonun yanındaki bir rafta duran büyük bir kablosuz set, bir alt tonda kendi kendine mırıldanıyordu." "Otobüsler süzüldü ve arabaların kambur siyah çatıları erimiş bir parlaklık verdi." "Arkasında korkunç pencere ağladı."

kuzmina

Hemingway'in 1920'lerin Paris ve İspanya'sının canlı tasviri, ironik olarak, unutulmaz karakterlerle yaşam ve aşk üzerine üzgün bir meditasyon ve aynı zamanda güzel manzaralara sahip. Karakterler parti yapıyor, içiyor, kavga ediyor ve kucaklıyor, ancak Hemingway sadece yüzeyi ortaya çıkaran benzersiz bir yazma yöntemi kullanıyor; okuyucu birden fazla anlam bulabilir ve alt duygusal derin rezonansları arayabilir. (Bu bir Mamet oyunu okumak gibi.) Balık avı bölümünün çok fazla eklemediğini düşündüğüm tek bölüm olduğunu düşünmeme rağmen, manzara açıklamalarında da yetenekli. İktidarsız Jake Barnes karışık sineklik Lady Brett'e aşık. İlişkileri mahkumdur, bu yüzden Pamplona'da tanıştıkları genç bir boğa güreşçisi ile zirveye çıkan bir dizi işi vardır. Onların arkadaş çevresi olaylar tarafından kötü bir şekilde sarsılır. Karakterlerin yorgunluğuna rağmen, devam ettiğiniz hissi de var, hayat mükemmel değil, ancak küçük etkileşimlerde ve anlarda anlam bulabilirsiniz. Bahsetmemiz gereken talihsiz bir şey, kitapta Cohn'un destekleyici karakterine yönelik bir çok anti-semitizm var. Romanın bir teması gibi görünmüyor, bu yüzden belki de sadece zamanın bir sözleşmesi. Ancak, beni rahatsız etti ve modern duyarlılıkları rahatsız edebilir. Çoğunlukla, bu benim ilgi tuttu ve kesinlikle unutulmaz ve ilgi çekici. Şiddetle tavsiye edilir. "