blpalm

Bonita Palm Palm itibaren Agoro, Uganda itibaren Agoro, Uganda

Okuyucu Bonita Palm Palm itibaren Agoro, Uganda

Bonita Palm Palm itibaren Agoro, Uganda

blpalm

Tarihin unutulmuş, unutulmuş küçük karakterlerine ışık tutan öykülerden her zaman çok hoşlanıyorum. Eğer küçük karakterler iseler yazarın birçoğunun bana saf bir kurgu olduğunu söylediklerinin tamamen farkındayım ama öyle olabileceğini hayal etmeyi seviyorum. Lionheart'ın nişanlısı Richard olduğunu bildiğim ve babasının metresi olduğu için hiç evlenmediklerini öğrendiğim Fransa Prensesi Alais hakkında bir kitap bulduğumda yardım edemedim, ilgileniyorum. Günümüzde yayınlanmış HF'nin birçoğu bu bir alt türe ait olduğundan, bu tarihsel bir gizemdir. Prenses Alais, Kral Henry tarafından bir bebeğe sahip olacaktı ve yaklaşık 20 yıl sonra burada öldüğüne inandığı çocuğa ne olduğunu bulmaya çalışıyor. Bu ilginç bir hikaye buldum, hafif bir tonda yazılmış ve o sırada İngiltere ve Fransa'da neler olduğuna dair bir genel bakış elde edersiniz. Alais bir zamanlar Aquitaine Eleanor ve Kral Henry arasında bir piyon olarak kullanıldı ve şimdi tekrar bir tane olacak şekilde kuruldu. Onu çocuk hakkında bilgi vererek, aynı bilgiyi bulmak ve taht için potansiyel bir tehdidi ortadan kaldırmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan Kral John tarafından yakalanır. Ancak Alais'in biraz cüretkâr olduğunu hissettim ve zaman zaman düşünme biçiminde modern diyelim. Bu, hoşuma giden şeyden daha hafif bir okuma yaptı. Yazar ayrıca bir aşk hikayesi ekleme ihtiyacını hissetti, buna karşı hiçbir şeyim yok ama bunu çok hızlı bir şekilde yapmak kesinlikle bir romantizm romanına çok benzedi. Genel olarak ortaçağ davranışları ve yaşam tarzı açısından daha sağlam bir okumayı tercih ederdim ama unutulmaz olmasa da yine de hoş bir okuma buldum. Sınıf: 3,5 / 5

blpalm

http://www.twotreatises.org/89

blpalm

Bu kitabı eğlence değeri için beğendim, ama gerçekten formülü ve öngörülebilirdi. Çok fazla düşünce gerektirmedi, bu bazen hoş, ama distopik romanlar söz konusu olduğunda değil. Biraz daha fazla maddeyi severim. Tris ve Four arasındaki ilişkinin çok hızlı bir şekilde ilerlediğini ve şeylerin en başından itibaren hangi yöne gittiğini inanılmaz derecede açıktı. Eminim çıktıkları zaman gelecek iki kitabı okuyacağım ama beklentilerimi düşük tutacağım.

blpalm

Helen Teyze bana birkaç yıl önce bu kitabı ödünç verdi. O kadar çok keyif aldım ki kendimin bir kopyasını aldım ve tekrar okumayı planlıyorum.

blpalm

Bu kitabı çok sevdim! "Balina Yolunda Çalışıyorum" ve Küçük Kadınlar "Kızlar Gidiş Gidiyor" başlıklı bölümleri başlıklı bir yazarı nasıl sevemedim: (Hawthorne ve Scarlet Letter'dan bahsetmişken): "Bu [Yedi Gables'in Evi], en azından benim için tamamen daha ince ve ilginç. Ayrıca, Hepzibah adında bir karakteri var ve bunlardan biri ne sıklıkla ortaya çıkıyor? Sadece Hawthorne Püritenlere başladığında, uzunluk sınırı olmalı. On iki sayfa düşünüyorum. " (Thoreau'da): "Henry David Thoreau, Batı medeniyetinin en büyük kranklarından biriydi." (Fransız sevgisi ve Faulkner'ın Amerikan ürkekliği üzerine): "O sadece orada. O da kesinlikle parlak bir düzyazı stilisti. Bunların hepsi bu yüzden ayın Amerika'nın lezzeti olmamış olabilir. Belirsiz nedenlerden dolayı, hiçbir zaman 'abnegation' kelimesine götürülmedi, onsuz neredeyse hiç kitap yazamıyordu. ”

blpalm

I just re-read this one. One of my favorite books ever, I am excited and a little nervous about the movie coming out next month. The author has such a talent with details and narration. So wonderful!