nocturnal0911

Mark Anthony Castro Anthony Castro itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Mark Anthony Castro Anthony Castro itibaren Texas

Mark Anthony Castro Anthony Castro itibaren Texas

nocturnal0911

“Güven bana, sözler geliyordu ve vardıklarında Liesel onları bulutlar gibi ellerinde tutacaktı ve yağmur gibi sıkacaktı.” Genç bir Alman kız kardeşi komünist markalı anneleri olarak ölüyor onları yeni evlerine götürüyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyasının kalbinde Holokost'tan kaçan Yahudi bir adam tanıtın. Ölüm hikayeyi anlatsın. Oh, ve gençlere koyacağız. Seveceğiniz karakterlerle dolu saf hikaye anlatımı. Markus Zusak burada gerçek karakterleri boyadığı için haklı olarak övünüyor. Çömelme, karton Rosa ile karşılaştı. Limon saçlı ve meydan okuyan Rudy, kitapçı hırsızı Liesel Jesse Owens'a ve çok daha fazlasına saygı duyarak kendini siyaha boyadı. Bu kitabı çok sevdim.

nocturnal0911

Onu çok sevdim

nocturnal0911

Aşırı puan!

nocturnal0911

Kitap rafımda. Nereden geldi? Kim bilir.

nocturnal0911

Translating...

nocturnal0911

Bu zor bir okuma. İlk kişide yazılan, tek taraflı bir konuşma gibi ... Karen Dash'in sürgündeki hayatını tanımladığı ve haklı çıkardığı ve Londra'daki görünüşte ilgisiz bir NHS hemşiresinin iki düşünce yolunu izleyerek okuyor. İkisi birbirine bağlı - ancak nasıl olduğunu öğrenmek için kitabı okumalısınız (Spoiler benim tarzım değil!). Hikaye, iki kadının hayatındaki bir dizi bölümdür. Bazıları geçmişte, bazıları güncel. Hikaye aslında dil ve kelime oyunundan daha az önemlidir. Marc Nash usta bir kelime oyuncusudur. Şair olmadığını iddia ediyor, ancak benim için yazılarının şiir ile anlatı kurgudan daha fazla ortak noktası var. Kelimeler sayfalar arasında dans eder - bazen lirik ve senfonik, bazen çatışan ve sarsılan müziğe - okumak neredeyse acı verici. Kelimelerin ve cümlelerin anlamlarını büküyor, tanıdık kelimeleri tanımaz hale getiriyor, okuyucuyu kelimelerin yan yana gelmesiyle şaşırtıyor, şok edici görüntüler yaratıyor, büyüdüğümüz dili yeniden düşünmemize zorluyor. Bu kitabı okurken sürekli yoldaşınız olarak bir sözlüğe ihtiyacınız olabilir. Bu, farklı ve zorlayıcı bir şey isteyen, okumada biraz çaba gerektiren bir kitabı seven herkes için bir kitap. Gri hücrelerinizden hiçbir talepte bulunmayan hızlı bir okuma istiyorsanız, bu sizin için bir kitap değildir!

nocturnal0911

I can't remember where I heard about this book, but it sounded interesting so I added it to my list and I'm so glad I did. This book was outstanding. I loved the fragmented style of writing that became even more intense as Lowboy (the main character) slowly unravels. I loved the descriptions of things - not too much and really creative when done. And the secret that the mother was hiding (not a spoiler as it's on the cover) was shared in a very interesting way. I didn't figure it out, but once I knew, it totally fit with all that had happened along the way. I definitely recommend this story and now I feel the need to find more by this writer.