callumhutchinson

Callum Hutchinson Hutchinson itibaren Nakardei, Bihar, Hindistan itibaren Nakardei, Bihar, Hindistan

Okuyucu Callum Hutchinson Hutchinson itibaren Nakardei, Bihar, Hindistan

Callum Hutchinson Hutchinson itibaren Nakardei, Bihar, Hindistan

callumhutchinson

Gilbert'in dünyadaki yolculuğundan, kalbine ve ruhuna iyice keyif aldım. Yurtdışındaki deneyiminin hikayesi neredeyse çok ideal olsa da (karşılaşılan tek gerçek tuzak, Brezilyalı bir sevgili ile uzun bir tutku akşamından sonra idrar yolu enfeksiyonu idi) ve çılgınca sadece bir almayı hayal edebilen ortalama "Jane" için sinir bozucu kıtaları gezmek için işten bir yıl uzakta, yolculuğu dolaylı olarak deneyimlemek bir zevkti.

callumhutchinson

Azazel, en tartışmalı roman! Burada Goodrieds'te değerlendirilen aşırılıktan çok şaşırdım. Sevdiğim ve nefret ettiğim bir bölüm! Buna ek olarak, benden önce bir arkadaşı okudum ve fikrini sorduğumda bana sıkıcı olduğunu ve "faydası olmadığını" söyledi ve onu sevmedi ve coşkum onun için söndürüldü ... Şimdi onu okumadan önce, yazarın tarzı ve araştırmasını "Arap Teolojisi ve Dini Şiddetin Kökleri" kitabını okudum Arap teolojisi ve ilahi dinlerin tarihini ele alarak, daha sonra yazarın atmosferine girerken ona hesabını okuyacağımı ve kendim için karar vereceğime karar verdim. Okuma sırasında, aslında beni sevdiği ve kısa sürede tamamlayana kadar beni çektiğine şaşırdım. Bir bölümü bitirdiğimde, kendime, belki de bir sonraki bölümde, romandan nefret eden şeyleri bulacağım, ama bitirdim ve hala hayranım :) Demek istediğim, Hıristiyan teolojisindeki farklılıkların tarihi hakkında konuşuyordu ve kitapta daha önce okuduğum bir bölümdü, bu yüzden bir deneyim oldu Araştırmayı okumak ve aynı olayları okumak için, ancak ayrıntılı bir aşk romanı şeklinde, onu bir dahi olarak gördüm. Sevmediğim tek şey Hiba karakterinin kendisi, çok olumsuz, muhtemelen babasının öldürüldüğünü görünce çocukluğunda olanlardan dolayı! Birçok çocukluk olayı, bireysel kişiliklerdeki temel kilometre taşlarını tanımlar.

callumhutchinson

Ich hatte ehrlich gesagt mehr erwartet. Geigenbauer Daniel, Gefangener in Auschwitz soll für den Kommandanten eine Violine bauen. Er steht dabei unter dem enormen Druck, dass es sich um eine Wette handelt und er selbst offenbar der Einsatz ist und im Falle dass die Geige nicht perfekt ist, für einen Arzt als Versuchskaninchen herhalten muss. Gut gefallen hat mir, wie undramatisch die menschenverachtenden Umstände in Auschwitz beschrieben werden, der Kontrast zwischen den Momenten, in denen Daniel an der Geige arbeitet (man kann die Lacke und Holzarten förmlich riechen und die Leidenschaft für den Bau von Violinen kommt wunderbar rüber) und dem Lageralltag ist gut gelungen, wobei die grausamen Umstände nur angedeutet werden, was ja ehrlich gesagt auch reicht. Andeutungen wirken oft beklemmender als ausschweifende Beschreibungen von Gewalt und Angst. Die Geschichte ist allerdings nicht wirklich spannend, jedenfalls nicht durchgängig, das Buch auch irgendwie zu kurz. Manchmal braucht es eben mehr als einen effektvollen Titel... Irgendwie bleibt der Eindruck, dass die Geschichte mehr Potential hatte, es zu lesen war auf keinen Fall ein Fehlgriff oder Zeitverschwendung, aber irgendwie bleibt das Gefühl, dass etwas fehlte. Schwer in Worte zu fassen.

callumhutchinson

I read and reread this book when I was younger. I love it!

callumhutchinson

Make that: Currently Re-Reading! It's so good, I've got to listen again! Eeeeesh...a little harsh, but what the heck? It's great advice! You know, you've probably heard all of this before, however, if you're a life long learner like me, you seek to relearn and enforce concepts from a variety of sources. The guy's pretty entertaining as well. Read it twice. Really great the second time since I'm accustomed to his style of speaking and emphasis on the important stuff. He is really right on. You just have to get beyond his style of communication. Check his attitude at the beginning and focus on the content. That's the real important part.

callumhutchinson

If you like short story collections, loosely connected, you'll like this book -- good development of characters who are very likeable. Not a plot-driven novel, but an easy read.