davidrodriguezham

David Andr Andr itibaren La Purísima, 49200 Atoyac, Jal., Meksika itibaren La Purísima, 49200 Atoyac, Jal., Meksika

Okuyucu David Andr Andr itibaren La Purísima, 49200 Atoyac, Jal., Meksika

David Andr Andr itibaren La Purísima, 49200 Atoyac, Jal., Meksika

davidrodriguezham

Bu kitap, Çavdar’daki Catcher’ın (Catcher) benim istediğim bir kitap olsaydı ne olurdu.

davidrodriguezham

Hmm - iyiydi - çok uzun zaman önce okudum.

davidrodriguezham

Kısa öykülerden oluşan ilginç bir demet. "Duman ve aynalar" temasına sadık kalır, ancak hikayeler çok çeşitlidir. Neredeyse hepsi büyüleyici ve iyi bir avuç oldukça unutulmaz.

davidrodriguezham

Basitçe anlatılan bir hikaye iyi bir şey olabilir. Basitçe anlatılan bir hikaye, diğer taraftan, genellikle iyi bir şey değildir ve maalesef burada sahip olduğumuz şey budur. Dil basittir. Karakterizasyonu basittir. Diyalog basittir. Arsa basit! Bir romanı okumaktan ziyade, çizimleri olmayan bir çizgi roman okumak gibiydi. Buna ek olarak, bu kitabın ne tür bir kitap olması gerektiği sorusuydu. Saldırı kurtarma hikayesi (bu durumda inandırıcı olmak için çok patlayıcıydı) veya bir gerilim filmi (bu durumda hiç heyecan verici değildi) olması mı gerekiyordu? Bunu çözmeyi daha da zorlaştırmak, hikayenin iki kısmı arasında inanılır bir bağlantı olmadığıydı. Keşke McConkey'nin ne tür bir kitap olması gerektiğine ve bununla sıkışıp kalmaması gerektiğine karar vermek için daha iyisini yapabildiğini söyleyebilseydim, ama her iki bölüm de çok iyi olmadığından, bunun yardımcı olacağını sanmıyorum.

davidrodriguezham

Bu kitaba tropik hastalıklar hakkında biraz bilgi sahibi olacağımı düşünerek başladım. Bunu ve çok daha fazlasını yaptım - milyonlarca yıl boyunca insan ve hayvan kitlelerinin göçünü, tüm kıtaların siyasetinin ve kaderinin nasıl basit parazitler tarafından şekillendirildiğini öğrendim - sarı hummanın Amerika'nın Louisiana'nın satın almasını nasıl kazandığını ring solucanı ve sıtmanın güneye savaşa ne kadar mal olabileceği. Çok daha fazlası var. Bu kitap bir dedektif romanı gibi harika okuyor.

davidrodriguezham

Harika okuma

davidrodriguezham

W. Somerset Maugham’ın Ashenden veya İngiliz Temsilcisi, en sevdiğim türlerden birine, 20. yüzyıl başlarındaki casusluk masalına bir örnektir. 2.Dünya Savaşı ve Soğuk Savaş sırasında geçen casus hikayeleri cazibesine sahipken, Birinci Dünya Savaşı sırasında veya bu savaşa giden yıllarda daha önceki masalları çok daha çekici buluyorum. Ashenden veya İngiliz Ajanı, ilk olarak 1928'de yayınlandı, İngiliz İstihbaratı'na katılan bir çizgi roman yazarının maceralarıyla ilgili bir dizi bağlantılı hikayedir. Maugham aslında Büyük Savaş sırasında İngiliz İstihbaratında görev yaptı ve bu hikayeleri önemli ölçüde kendi deneyimlerine dayandırdı. Bu kitap, Alfred Hitchcock’un 1936 tarihli çok gizli filmi Gizli Ajan'ın temeliydi ve Hitchcock'un aynı siyah mizah ve sinizm, masumiyet ve soğukkanlılık karışımıyla kitabın tonunu ne kadar yakından ürettiği dikkat çekicidir. Casusluk hikayesinin evrimine ilgisi olan herkes için Maugham’ın kitabı temel okuma. Çok karanlık bir kenarı ile esprili ve son derece eğlenceli. Şiddetle tavsiye edilir.

davidrodriguezham

Jessica Darling, Sloppy Firsts'e devam etti. Son kitapta düştüğü isyancı Marcus Flutie'yi (nam olarak adlandırılmayacak olan aka) düşünmemeye karar verdi (sadece onunla olan etkileşimlerinin onun yapabileceğini görmek için bir oyun olarak başladığını öğrenmek için) pantolonuna gir). Jess ayrıca kolejlere de başvuruyor. Eşcinsel hayat sevgisi ezicisinden esinlenerek esinlenerek, ailesinin NYC'de okula gitmesine asla izin vermeyeceğini bilmesine rağmen (özellikle 9/11 olaylarından sonra) Columbia'ya başvurur. Ne istediğini (ve DSÖ istediği) bulmak, bu tatmin edici devam filminde Jess için tam zamanlı bir iştir. Çok memnun oldum!

davidrodriguezham

Cute YA fiction, nothing spectacular or surprising, some unlikely/unbelievable character names, but overall enjoyable and I would recommend. Fun, light read for any girl who has ever has issues with weight, self-esteem, confrontation, backstabbing best friends, and/or bullies.

davidrodriguezham

Great art, mediocre, slightly too broad story, but gets at something about how good intentions both aren't and are everything, somehow, especially when you're a troubled (or untroubled) teen. Worth reading for that message, I think.

davidrodriguezham

Barbara Comyns is very English. And very twisted. I love her writing. Spare but compelling.