camohls

Cameron Ohls Ohls itibaren 42005 Yatağan Köyü/Meram/Konya, Türkiye itibaren 42005 Yatağan Köyü/Meram/Konya, Türkiye

Okuyucu Cameron Ohls Ohls itibaren 42005 Yatağan Köyü/Meram/Konya, Türkiye

Cameron Ohls Ohls itibaren 42005 Yatağan Köyü/Meram/Konya, Türkiye

camohls

Bir kitabı doktorun diğer kitaplarına kıyasla kötü olarak tanımlamak haksızlıktır. Kitabın güzel, hafif olduğunu ve büyükelçi olarak gizemli kişiliği araştırdığını, diktatörün tanımını sevdim. Diplomatlarla, kişisel anahtarlarıyla ve aralarındaki kodlanmış ilişkilerle ilgilenme görüşü.

camohls

Tebrikler, Kathryn Stockett harika bir ilk kitap için! Genellikle başkalarının çıldırdığı en çok satan veya kitap okumaktan hoşlanmıyorum, ama bir şekilde bunu merak ettim. Filmin çıkışıyla Hollywood'un yorumunu görmeden önce okumak istedim. Güney Kaliforniya'yı sayamazsan güneyde yetişmedim. Ama büyükanne ve büyükbabamın söylediklerini hatırlıyorum. Büyükannem bize kaldırımdan para toplamamamızı söylerdi, "çünkü siyah adamın ona sahip olabileceğini bilmiyorsun." Bunun gibi küçük şeyler. Onun hakkında hiçbir şey düşünmedim. Hile işe yaradı. Sokak paralarını almadık. Kasaba bölgesinde siyah insanları çok sık görmedim. Kendi şehre geri döndüğümde bir yetişkin olarak şaşırdım, şehrin içinde hiç bulunmadığım bir bölüm vardı. Ve bunu sadece şehir merkezindeki kütüphanedeki tarih resimleri yüzünden öğrendim. Bilmediğimi utandırmayı itiraf ediyorum. İnşallah, bu kitap bizi tartışmaya getirdi. Asla başka birinin ayakkabılarına giremeyiz, gerçekten değil, ama anlamaya çalışabiliriz; iletişim kurmak. Büyüdüğüm evlerde "yardım" alamadığımız için, ne fakirdik ne de azınlıktaydık. İyi bir eğitime sahip olduğumuz için şanslı olabiliriz, ancak aynı şehirde yaşayan başkalarına neler olabileceğinden habersizdik. Okuduğum diğer kitaplardan, 60'lar yaşadığımızı düşündüğümüz tüm sorunları çözmedi. Aslında, sarkaç ters yöne döndü gibi görünüyor. Şimdi her zamankinden daha fazla önyargı görüyorum, özellikle her renkten siyahlara ve kadınlara. Bu kitap göründüğü kadar satıyorsa, belki de açık diyalog hepimize yardımcı olacaktır. Teşekkürler Bayan Stockett.

camohls

Degerlendirme: 4.5 5 üzerinden! Dürüst olmak gerekirse bu kitabı ne kadar sevdiğime inanamıyorum! Sanırım kendisinden önceki olan Eşleşmeden daha fazlasını seven birkaç kişiden biri olabilirim. Crossed ile ilgili en sevdiğim şeylerden biri, Cassia ve Ky arasında değişen birinci şahıs anlatımları yoluyla anlatıldığıydı, çünkü birbirlerini nasıl gördüklerini görmeyi sevdim. Cassia ve Ky bu kadar tatlı, duygusal olarak güçlü ve gerçekçi bir şekilde kusurlu karakterlerdi ve romantizmleri beni ağlayamaması gereken yerlerde ağrıyor. Kuşkusuz, Crossed ilk başta girmek biraz zordu çünkü ilerleme hızı daha yavaştı. Ama bir kez yaptım, bırakamadım! Ve bu çok aksiyonlu, hızlı tempolu bir macera olduğu için değil, ama karakterlerin sonuna kadar kök salmamı sağlayan sürükleyici ve şaşırtıcı bir yolculuk olduğu için! Ally Condie'nin yazdığı şekilde güzel bir şey var. Şiir gibi, ama değil! İlk başta sadece kelimeler gibi görünüyorlar, bazen biraz kafa karıştırıcı, ama onları anladığınızda sizi hareket ettiriyorlar. Anlamları var. Kalbinizi ağrıyor ve zihniniz yüzüyor ve ben onu seviyorum. Güzel, kalp ağrıyan ve kesinlikle ilham verici, Crossed kalbiyle sevilen herkese tavsiye bir devamıdır Eşleşti! Ve beni yanlış anlamayın - eğer Xander Takımı iseniz bu kitabı seveceksiniz! Bir sonraki taksitte ellerimi bulana kadar bekleyemem! ALIN ya da BORROW ?: Tamamen dürüst olmak gerekirse, bu kitabı rafımda bulundurmayı seviyorum ve siz de satın aldıysanız sevinirim! Ama biliyorum ki bazı insanlar benim kadar zevk almayabilir, bu yüzden bir şekilde aldığınız sürece ödünç alırsanız tamamen memnun olurum! :) (Mimi Valentine's YA Review Blog'da orijinal inceleme)

camohls

Tüm doktor kitapları gibi, 24 yıllık cevaplanmamış sorular

camohls

It was a really good book and it was surprisingly funny (judging by the cover). You have to actually read the book to see how funny it is. One of the best series I have read so far and I can say this even though this is only the second book.