oscargbarreto

Oscar G G itibaren Potapovskiy, Volgogradskaya oblast', Rusya, 403412 itibaren Potapovskiy, Volgogradskaya oblast', Rusya, 403412

Okuyucu Oscar G G itibaren Potapovskiy, Volgogradskaya oblast', Rusya, 403412

Oscar G G itibaren Potapovskiy, Volgogradskaya oblast', Rusya, 403412

oscargbarreto

Hiç okurken, durmak ve insanlara ne kadar iyi olduğunu söylemek isteyen bir kitap okudunuz mu? Eğer ben kalırsam okurken hissettiğim duygu bu. Mia Hall, sevdiği bir erkek kardeşi ve bir kızın isteyebileceği en havalı, en sevgi dolu ebeveynleri olan 17 yaşındaki yetenekli bir çellist. O ve ailesi Oregon'da soğuk bir sabah bir sabah yolculuğu için dışarı çıktığında, hayatlarını sonsuza dek değiştiren yıkıcı bir araba kazası geçiriyorlar. Mia, mutlu bir genç olmaktan ölüme yakın bir koma hastası olmak için geçtiği tek günün hikayesini anlatıyor. Şimdi, ciddi şekilde hasar gören vücudunun dışında olan Mia, günün olaylarını izlerken, hayatının geri dönmeye değer olup olmadığını veya sadece ölmesi gerekip gerekmediğini sorgulamaya başlar. Başka bir deyişle ... burada yeryüzünde kalmaya karar verirse ne olur? Hikayenin öncüsü çok üzücü olsa da (bu kitap hakkında söylediğim herkes bana "Bu kadar iç karartıcı bir şeyi nasıl okuyabilirsin?" Diye sordu), hikaye iç açıcı ve canlandırıcı. Mia, YBÜ'deki bir hastane yatağında yatarken, yaralanmaları nedeniyle zar zor tanınabildiğini gördüğü için, aşık olduğunu fark ettiğinde ailesi ve arkadaşları, klasik müzik çalmaya nasıl ilgi duyduğu hakkında okuyucu ile hikayeler paylaşıyor. Mia'nın sevdiklerinin hesaplarıyla karakterleri iyi tanımış olduğumu hissettim. Bazen bir kitap okuduğunuzda, kurgunun tamamen farkındasınızdır ve hikaye bu yüzden sizi fazla etkilemez. Ama bunu okuduğumda, bu insanlar gibi, bu korkunç araba kazası gerçekti. Okurken birkaç kez bile yırtıldım. Gayle Forman If I Stay'de harika bir hikaye yazdı. Ölmek ya da hayatta kalmak için bir seçeneğimiz olup olmadığını merak ediyor. Bir kitap bu kadar ciddi şeyleri sorgulamama neden olabilirse, bunun mükemmel bir okuma olduğunu söylemeliyim.

oscargbarreto

Çocuk fantezi için üç alkış!

oscargbarreto

I read an earlier printing of this book. Intense read..I love reading about her conversations with Jesus. The intimacy of her friendship with Him is something I find enormously consoling - because I know how much He desires this same intimacy with all of us.

oscargbarreto

My total favorite of the series. I loved LOVED the conversation between Edward and Jacob in the tent.

oscargbarreto

I really enjoyed this series, but felt the final book was not quite on a par with the earlier ones, however that said, loved the pace, energy and characters.