cristinasousa1970

Cristina Sousa Sousa itibaren İmperia, İtalya itibaren İmperia, İtalya

Okuyucu Cristina Sousa Sousa itibaren İmperia, İtalya

Cristina Sousa Sousa itibaren İmperia, İtalya

cristinasousa1970

Düşmeden Önce Lauren Oliver'ın başka bir kurgu hakkında birçok harika şey duydum ve bu nedenle yeni kitabı Delirium hakkında oldukça heyecanlandım. Kitabın ana karakteri olan Lena, "aşk" ın ölümcül bir hastalık olduğu düşünülen bir zamanda yaşıyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde tanınmış bir şehirde yaşayan her vatandaşın tek cinsiyetli okula gitmesi gerekir ve "iyileşene" kadar (tam tersi bir cinsiyete çok yakın kalmak yasaklanmıştır) (beynin bir kısmını birey artık hiçbir şeye karşı şefkat duymayacaktır). Annesi “enfekte” olan Lena, hükümetin sevginin tehlikeli olduğuna dair teorisine uzun zamandır inanıyor. Dört gözle beklediği, hayatının güvende olması ve mutlu ve istikrarlı hissetmesi için mümkün olan en kısa sürede iyileşmek. Lena Alex ile tanıştıktan sonra her şey değişir. Hükümet tarafından kurulan sınırların ve duvarların dışındaki dünya olan Vahşi hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlar. Dünyanın güzelliğini görmeye başlar ve uzun süredir inandığı kişilerin aslında hasta ve çılgın olanlar olduğunu fark etmeye başlar. "Prosedürü", hükümeti ve bir zamanlar inandığı şeyleri sorgulamaya başlar. En önemlisi, aşık oldu. Dürüst olmak gerekirse, kitabın ilk yarısını beğenmedim. Gereksiz yere biraz yavaş buldum. Bazıları takdir ettiğim birçok canlı görüntü ve metafor vardı, ama bazen sadece bu parçaları atlamak istedim ve arsanın gitmesini istedim. İlk başta Lena'nın karakterini oldukça sıkıcı buldum. Aslında maceracı ve canlı kişiliği nedeniyle başka bir kadın karakter, Hana daha sevimli buldum. Kitabın ikinci yarısında işler daha da iyiye gitti ve çok üzücü anlar yaşandı. Lena ile tanıştıktan sonra değişim kendi içinde gerçekleşmeye başladığında Lena'nın karakteri bana daha fazla itiraz etmeye başladı. Daha bağımsız ve cesur bir kadına dönüştü ve otoriteye meydan okuma ve yeni şeyler keşfetme konusunda daha istekli hale geldi. Hem Lena'nın hem de Alex'in aile geçmişinin ve geçmişinin daha fazlası ortaya çıktı, bu da oldukça şaşırtıcıydı. Kitabın ikinci yarısı kesinlikle ilk yarısından daha fazla bir sayfa çevirici. Sonu da ağlamak istememi sağladı. Gerçekten üzücü ve tahmin edilemezdi, kitabı ilk okumaya başladığımda beklediğim bu sevimsiz mutlu son değil. Şahsen Delirium'u 5/5 okudum, ama kesinlikle yaz için iyi ve hızlı bir okuma. Bitiş ayrıca bir uçurum askısı bırakır. Bu hem gençler hem de genç yetişkinler için tavsiye ederim ve ortaya çıktığında muhtemelen ikinci kitap satın alırdım :)

cristinasousa1970

Bu eğlenceli bir kitap ve aynı zamanda çok gerçek olduğunu düşündüm! Jaclyn Moriarity kurgusal, adolecent bir kızın hayatını alır ve her şeyin yolunda gitmediği genç bir dünyada yaşarken karşılaştığı sorunları yazar!

cristinasousa1970

Erkekler o kadar da kötü değil. Bazen kadınlar erkeklerin davranış biçiminde önemli bir oyuncu olabilir ve bazen hepimiz nasıl bağlandığımızı unuturuz.

cristinasousa1970

addictively engaging but predictable plot and unremarkable prose

cristinasousa1970

Read this shortly after landing in Melbourne for a 6 month exchange program. Wanted some Australian books to read, and in picking up this one and A Fortunate Life I couldn't have been luckier. Read it if you want to learn about Australia's most famous outlaw, or about the harsh life that greeted new settlers to that great big continent down under, or if you just want a new and refreshing read. Great book.

cristinasousa1970

Learn to appreciate life.

cristinasousa1970

الروايه متوسطه المستوى ادبيا ولكن يحسب له بصراحته شجاعته حيث نشرت الروايه فى 2010 والاسقاط طبعا مباشر جدا جدا والخبط فيها جامد من اول مبارك وانت نازل بس انا _عن نفسى _ اعتقد ان أسامه غريب افضل بكثير فى كتابه المقال الساخر لكن مش سيئه برضه !!

cristinasousa1970

Pretty good short review of hiking trails in Wisconsin (obviously). A good reference.