makemefree

Mateusz Kaczan Kaczan itibaren Shandelat, As Santah, Gharbia Governorate, Mısır itibaren Shandelat, As Santah, Gharbia Governorate, Mısır

Okuyucu Mateusz Kaczan Kaczan itibaren Shandelat, As Santah, Gharbia Governorate, Mısır

Mateusz Kaczan Kaczan itibaren Shandelat, As Santah, Gharbia Governorate, Mısır

makemefree

Angelas Ashes'i okumayı bitirdim ve bu kitap çok benzerdi. - her ikisi de yazarın anneleri hakkında yazılmış gerçek hikayelerdi ve her ikisinin de alkollü İrlandalı katolik babaları vardı. Ama A.Ashes iç karartıcı iken bu ilham vericiydi. A.Ashes'teki anne kollarını umutsuzluğa fırlattı ve tüm hayatı boyunca ağır bir şekilde sigara içerken otururken, bu anne yeteneklerini, zekasını ve enerjisini ona atılan herhangi bir duruma kullandı. Anneler gününde okumak için mükemmel bir kitaptı.

makemefree

MLK suikastı hakkında yazılmış inanılmaz bir kitap. En az kuru olmadan çok fazla bilgi. Neredeyse bir gerilim romanı olarak yazıldı. Ne olacağını bilsem de kendimi King'e balkondan inmek için bağırırken buldum. Sevdim!

makemefree

Bu kitabı gerçekten seviyorum çünkü hiç deneyimlemeyeceğim bir dünyaya girmemi sağladı. Sesini çok seviyorum.

makemefree

İlk iki kitap çok iyiydi. Ben griffin sevdi, ben bile Eben Amnachudran karakteri sevdi! En sevdiğim karakter Gereint ..... iyi okumak ... Kocam ilk iki kitap zevk .... Henüz üçüncü kitap almak zorunda ... biraz yavaş görünüyor.

makemefree

Titan’ın Laneti Percy Jackson ve Olympians serisinin üçüncü kitabı. Bu kitabın ilhamının Yunan kahramanı Heracles'in kaçışları olduğunu düşünüyorum, ancak tüm görevleri bu roman tarafından tekrar hayata geçirilmedi. Riordan da hikayede ilginç ve büyüleyici yeni karakterler tanıttı. Başlığın ne anlama geldiğini gerçekten merak ettim. Ama ilk elli sayfada, anlamını kolayca anladım. Dizinin birinci ve ikinci kitabı tarafından nasıl yönlendirildiğimden dolayı yanlış kişinin başlığın konusu olduğundan şüphelendim. Kötü adam da kaçırılabilirdi, çünkü kaçırılanlar nasıl cezalandırıldı. Hikayenin bir bölümünden biraz hayal kırıklığına uğradım. Bunun bir adrenalin patlaması olacağını düşündüm. Heyecan verici olmasını bekliyordum, ama sıkıcı bir sahne olduğu ortaya çıktı. Ayrıca kitabın dövüş sahnelerinden yoksun olduğunu düşünüyorum. Ama bunun bedelini ödemek için sonunda dövüş sahnelerinden birinden etkilendim. Nasıl oynandığı gerçekten harika ve şaşırtıcıydı. Ben de trajik sonu seviyorum. Beni nasıl ağlattığını seviyorum. Canavarlar Denizi benim için bundan daha iyi bir kitap, ama yine de oldukça güzel bir okuma. Bu kitabın yazıldığı stilde gerçekten bir değişiklik olmadı. Hala dizinin [veya şimdiye kadar okuduğum şeyin) görüntü ve canlı açıklamadan yoksun olduğunu düşünüyorum. Romantizm çok incedir, neredeyse hiç anlayamıyorum. Genel olarak, serinin eylemini sürdürdüğünü düşünüyorum. İlk iki kitap kadar iyi değil, ama yine de hoşuma gidiyor. Ve yakında Labirent Savaşı'nı da okuyacağım!

makemefree

Temel olarak, bir astrofizikçi tarafından nispeten tutarlı bir kitaba dokunan bir editoryal koleksiyon. Tyson akılda yıldız doğumu, yerçekiminin karmaşıklığı ve uzay yolculuğunun olası araçları gibi astronomik gerçekleri uçurur.

makemefree

Finally, I finished it. It was starting to get agonizing. I enjoyed this one but it isn't my favorite in the series and I wasn't really blown away by the ending. As with at least the previous two books I thought about 200 pages could be left out; the beginning was slow. Although I was aggravated with Harry, Ron and Hermione much of the time, I thought Rowling did a great job of portraying them as teenagers. I thought there were a few convuluted explanations--Dumbledore's past and Harry's near death come to mind. Also, I thought the epilogue was really lame. I wished that she had just talked about the next day or the following year...I really didn't care about 19 years later...it wasn't very original. Still, I'm bummed the series is done. At least we have a few more movies to keep the story current.

makemefree

My bookclub discovered The Number One Ladies Detective Agency in 2005, and we just loved it. A couple summers ago, I began a tradition of reading one book in the series during my annual beach vacation. This one is the fourth book, and I think it's the best since the original. The author is masterful at conveying a sense of charm without allow it to feel "precious" (no pun intended with regard to the lead character). I have never been to Botswana, but there is something about both the narrative and dialgoe that I am utterly convinced that it's an authentic treatment. The books feel light and airy when it comes to the "action," and yet have a depth and subtlety that is easy to overlook but feeds the literary soul. This one even had a "twist" that completely caught me off-guard and had me turning the pages with anxiety as to how things would turn out for the characters. If you haven't yet, give this series a try--and check out the HBO series, which is wonderful and completely faithful to the books (available on Netflix).

makemefree

Nice twists and good character building.