giblindunning

Pete itibaren Mnichovice, Çek Cumhuriyeti itibaren Mnichovice, Çek Cumhuriyeti

Okuyucu Pete itibaren Mnichovice, Çek Cumhuriyeti

Pete itibaren Mnichovice, Çek Cumhuriyeti

giblindunning

Tavsiyelerin bazıları sevimsiz ancak genel konsept sağlam - bazen gerçek önceliğinizin ne olduğunu sormak için birisine ihtiyacınız var - "doğru" olmak veya mutlu olmak.

giblindunning

Tam olarak doğumdan sonra okumak için gerekenleri. Bilgi ve komedi sadece doğru karışımı. (Ve Jenny McCarthy gibi insanların seninle aynı acı ve mutsuzluktan geçtiğini bilmek yardımcı olur!)

giblindunning

VAY. Hazır Oyuncu Bir'i ne kadar sevdiğimi söylemekten utanıyorum. Kitap iyi, ama korkarım ki onun duygularımı toplam inek olduğumu gösteriyor. 80'lerin pop kültürü olan nostaljik inek dünyasında referans verilen her müzik, film, televizyon ve video oyununu gerçekten dinlemek, izlemek veya oynatmak istediğimi kabul etmek doğru mudur? Kelimenin tam anlamıyla onu aşağı koyamadım ve bunu Suzanne Collins'in Açlık Oyunları'ndan beri yaşamamıştım. Ebeveyn derecelendirmelerini not etmeliyim: Bugün internette bulabilirseniz, büyük olasılıkla bu kitapta referans alınmıştır.

giblindunning

ABD'deki köleliğin doğasını anlamak için mutlaka okunması gereken tarihsel bir destan. Frederick Douglass'ın nasıl köle olarak doğduğunu, kendi kendini eğittiğini, kendisini ve diğer köleleri okumayı ve yazmayı öğrettiğini ve Kuzeye nasıl kaçtığını ve kaldırılmak için savaşmakta özgür bir adam haline geldiğini ilk elden anlatıyor. Hayatıyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak isterdim, ancak kendisine yardım edenlerin güvenliği için bazı detayları atlamak zorunda kaldı.

giblindunning

Çok büyük bir roman değil. Sanırım insanların 20. yüzyılda teknoloji ve tarih ve düşünce ile gittikçe daha fazla bağlantı kurma biçimleri hakkında epik bir şeyler yazmaya çalışıyordu, ancak dil pek de buna bağlı değil ve kitap kulağa yazı yazıyor ve akıl almaz geliyor. Karakterleri ay inişleri ve sömürge sonrası Mozambik'teki acımasızlıklarla karıştırmak, amaçlandığını düşündüğüm ciddi çerçeveden ziyade biraz beceriksiz bir hile olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan, son 100 sayfa biraz daha iyi ve daha sıkı, bu yüzden belki de kitabın ilk üç çeyreği için daha sıkı düzenlemeye ihtiyacı vardı.

giblindunning

De Selincourt'un çevirisi şu anda kırk yaşın üzerindedir, ancak yine de Arrian'ın tercih ettiğim versiyonu olmaya devam etmektedir; onun yorumu, düzyazı tarzı seçimi nedeniyle Arrian'ın orijinalinin sahip olmadığı esneklik ve akıcılığı sağlar. İşin erişilebilirliğine katkıda bulunan hoş bir uzlaşma. Ne yapmadı ve Klasiklerin Penguen sürümleri ile neredeyse her zaman tartışmam, yararlı haritaların tam eksikliği. Buradaki kişinin Issus'u bile göstermeyi başardığına şaşırdım, bu temeldi.

giblindunning

Translating...

giblindunning

Ne diyeceğimi bile bilmiyorum. Bu kitap beni dışarı çıkıp Afganistan'daki tüm çocukları kurtarmamı sağlıyor. O ülkede ne kadar korkunç bir hayat hikayesi. Bu gerçekten insanlara yardım etmek istememi sağlıyor. Savaşın cevap olduğuna inanmıyorum, ama bir şeylerin yapılması gerekiyor. Ne muhteşem bir kitap. Hikaye perçinliyor.

giblindunning

Excellent prose, choppy language, vivid portrayal of the beauty of the United States as seen from a car window--and also from the smelly ruins of a Mexican brothel.

giblindunning

Fantastic - Must read... This one follows on from the end of Kade & Alex's story moving in to Brock and Jenna, which you have to admit was kinda obvious? Totally enjoyed this one and the outlook for future Breed novels looks GOOD.