sanq

Will Allan Allan itibaren Seciurile, Romanya itibaren Seciurile, Romanya

Okuyucu Will Allan Allan itibaren Seciurile, Romanya

Will Allan Allan itibaren Seciurile, Romanya

sanq

Şimdiye kadar hiç şüphesiz bildiği gibi, bu anıları iki kızını "Çin yolunda" yetiştiren bir Çinli-Amerikalı Yale hukuk profesörü tarafından beğendim. Hakkında okuduğum olumsuz ya da inatçı makaleler ve yorumlar, yazarın yolunun iyi mi kötü mü olduğuna odaklanıyor ve kitabı ebeveynlik el kitabı olarak görüyor. Kitabın ne olduğunu anladım (bir anı) ve belki de bu yüzden çok keyif aldım. Yazar ilgi çekici ve açık bir şekilde yazar. Sık sık çok, çok komik - en azından, daha tuhaf ifadelerinin bazılarının ciddi olmaktan daha komik olduğunu ve orada iz bırakmadığımı sanmıyorum. Deneyimlerime göre, çocuk yetiştirmek zor bir iştir ve bir aile, bir ebeveyn, bir çocuk için işe yarayan diğerleri için işe yaramaz ve ebeveynler her zaman ilk kez doğru yapmazlar. Bence bu yazarın sonucu. Sadece ona doğru yolculuğunu paylaşıyor.

sanq

Çocukken sevdiğiniz bir yazarın yeni kitabını incelemek çok zor. Yazar gerçekten gençken yaptığı kadar iyi yazmıyor mu? Yoksa artık kitap için hedef yaş grubu değil misiniz? Sular ve Vahşi Durumda, bence cevap her ikisi de. Francesca Lia Block harika bir yazardır ve nesir her zaman parlar (ağır, eterik açıklamaları edinilmiş bir tat olsa ve herkes için işe yaramasa bile). Nesir burada hala güzeldir, ancak şiirin, aktif olarak tıknaz hissettiren dilde ağır elli metafor ve sosyal bilince yol açtığı birçok an vardır. Her zaman çok vicdanlı bir yazar olmasına rağmen, içgüdüm yaşla daha az nüanslı olduğunu söylemek. Öte yandan, hayal kırıklığımın bir kısmının sadece yaşlanmaktan ve ergenlik için sihirli bir gerçekçi metaforda gizlice periler olabileceğine inanan 13 yaşındaki dışlanmış kızların hikayelerine ihtiyaç duymamasından kaynaklandığını düşünüyorum. Jakaranda ağaçlarını ve Los Angeles'ın büyüsünü ve tuhaf toplar arasındaki beklenmedik dostlukları anlatan Block'u okuyabildiğim çok fazla zaman var. Yine de 13 yaşında olsaydım, bu kitabı okuduğumda tıpkı Weetzie Bat kitaplarını okuduğumda ve bir Genç Peri Olduğumda olduğu gibi gözlerimin yanacağını biliyorum. Sonuç olarak, bu kitabın tereddütsüz dışlanmış ortaokul öğrencilerine, Block'un eski kitaplarının bana verdiği rahatlığı vermesini umarak verirdim. Ve Block, Weetzie Bat kitaplarının 80'li ve 90'lı yaşlarındaki çocuklarından, ilk kez karşılaştığım romanların ve 2000'li yılların gençlerine ve kısa öykülerine kadar, yazdığı zamana kadar gerçek olan genç karakterleri yazma yeteneğine sahiptir. Onların arasındaydım. Bu, 11 Eylül'den önce dünyayı zar zor hatırlayan gençler için Francesca Lia Bloğu, otantik ve eski bir yazarın uzun zamandır devam eden gençliğinin projeksiyonları olma hissinden yoksun. Her nesil kendilerine ait bir Francesca Lia Block kitabını hak ediyor ve umarım içtenlikle bu kitap benim olmasa bile onların olabilir.

sanq

Kitap Okumalı!

sanq

Bu kitabı okumak çok eğlenceliydi. Ben genel olarak ilk daha iyi sevdim düşünüyorum, ama yine de gerçekten keyifli oldu. Kitapta meydana gelen olayların birçoğunun karakterler için çok hızlı ve bazen çok kolay olduğunu hissettim. Biraz daha ayrıntı kullanabileceğini düşündüğüm, gerçekten hızlı bir kitaptı. Bir sonrakini okumaktan heyecan duyuyorum.

sanq

This was also kind of disappointing. Nothing really happened. :( Someone close to her died... and I didn't feel the slightest depression. How sad is that. This is laughable, but coming into this, I wasn't expecting a love triangle. I thought she would be devoted to Tucker, despite the different race, if you know what I mean. But now, she's stuck between those two guys. The author did acknowledge how cliche everything was in the book, yet she still wrote it! :( Just not my book.