paulinecbz

Pauline Cabezas Cabezas itibaren Saraguro, Ekvador itibaren Saraguro, Ekvador

Okuyucu Pauline Cabezas Cabezas itibaren Saraguro, Ekvador

Pauline Cabezas Cabezas itibaren Saraguro, Ekvador

paulinecbz

Bu, son otuz yılda yazdığım en sevdiğim şiir kitaplarımdan biri. Burada bahsediyorum çünkü yazar olarak benim için çok yararlı bir araç. “Lagunitas'ta Meditasyon” gibi gerçekten ünlü şiirleri içerir. Burada çevrimiçi olarak bulabilirsiniz: http: //www.diacenter.org/prg/poetry/8 ... Dekonstrüksiyonda az miktarda pürüzlü, hepsi lirik bir güzellik ile karıştırılmış, dilin zarafeti. .... Ama kitapta şiirsel bir fikir veya şiir dili için zorlandığımda sürekli döndüğüm başka şiirler var. Hass, taklit ederseniz yönetilebilir bir dilde karmaşık fikirler hakkında konuşmanıza izin veren geçici cümle yapısına sahiptir. "Eylül Başlangıcı" ndan bir örnek: Çocuk aynaya bakıyor. Başı bir tarafa düşer, omuzları düşer. Üzüntü uyguluyor. Parlak bir geçiş değil, ama gözleminde basit ve gözlemlemek için seçtiği karmaşık.

paulinecbz

Kitap, bir biyografiden daha fazlası, dünyanın tepesinde ilk insan olan yarışın heyecan verici olaylarını kapsıyor.

paulinecbz

Bu kitabı çok sevdim. Çok yaratıcı ve hem çocuklar sevdim!

paulinecbz

Middlebrook burada çok farklı bir biyografi türü sunuyor. Hikaye Sylvia Plath ve Ted Hughes'un tutkulu ama çalkantılı aşk ilişkisi ile anlatılıyor. Gerçekten nasıl tanıştıklarını, erken evliliklerinin nasıl olduğunu ve bu süreçte yazma konusunda nasıl hissettiklerini öğrendim. Örneğin, yazma ritüelleri gerçekten karmaşıktı ve kişisel yaşamları açısından çok fazla müzakere gerektiriyorlardı. Benzer şekilde Middlebrook, çeşitli yayınlarını motive eden ve gerçek eserleri ve şiirleri takdir etmeye çok daha fazla katkıda bulunan arka planı açıklar. Başka bir avantaj da diğer yazarlarla olan ilişkilerini öğrenmemiz. Bu ikisinin içinde bulunduğu edebi çevreler, çiftin aşk hayatı için eşit derecede ilginçti. Buna ek olarak, Middlebrook, kadın yazarların ikinci dalga feminizminden önce karşılaştığı yaşam türünün canlı bir resmini çiziyor. Kuşkusuz Plath'ın kendine özgü birçok duygusal sorunu vardı, ancak günlük kayıtlarından okuduğunuzda güvensizliklerinin, şüphelerinin ve endişelerinin çoğunun erkek egemen bir alanda rekabet etmeye çalışmasından geldi. Benzer şekilde, yazmak onun takıntısıyken, aynı zamanda cinselliğini, kimliğini ve dünyadaki yerini anlamaya çalışan genç bir kadındı. Kurgu olmamasına rağmen, bu çalışma çok iyi bir hikaye gibi okur.

paulinecbz

[demonologlar:] Warrens tarafından yazılan bu yeni İngiltere mezarlığını çevreleyen hikayeler koleksiyonu. her zamanki gibi, ed & lorraine her köşede şeytanla savaşıyor! süper tanrı-ağır.

paulinecbz

1950'li ve 1960'lı yıllarda Şikago'da gayrimenkulde sistemik ırkçılık ve borç verme konusunda kara ev alıcılarının tarihi savaşına odaklansa da, Satter'in kitabı derin bir rezonansa sahip - özellikle liberter, sağcı ve Cumhuriyetçi figürler tam da bu mücadelelerden kaynaklanan yasalar ve politikalar üzerindeki ana kriz. Lawndale ve Güney Yakası'nda gerçekleşen savaşlar, Endüstriyel Alanlar Vakfı, Gamaliel Vakfı ve Ulusal Halkın Eylemi de dahil olmak üzere, önümüzdeki on yıllar boyunca toplum örgütlenmesinde ortaya çıkacak en önemli figür ve kurumların bazılarını meşgul etti ve / veya ortaya çıkardı. Satter, organizatörlerin ve müttefiklerinin tekrar önemlerini asla kaybetmeyen derslerle vermeleri gereken bazı stratejik ve taktiksel kararları çıkarır.

paulinecbz

Wow! You can't make this stuff up! Very interesting piece of history. Before reading this I didn't know much about Mary, Queen of Scots - what a strange woman! I loved the story but feel the book was a bit too long and very repetitive in parts.

paulinecbz

I learned a lot about Emily Carr and artist obsessed with cataloging native totem polls in Canada before their eminent extinction. She was an amazing artist and a real person, based loosely on her life.