fermaordesign

Fernando Mar Mar itibaren Salthar, Bihar, Hindistan itibaren Salthar, Bihar, Hindistan

Okuyucu Fernando Mar Mar itibaren Salthar, Bihar, Hindistan

Fernando Mar Mar itibaren Salthar, Bihar, Hindistan

fermaordesign

Kadınlar için harika bir karakter çalışması ve bir çağın başındaki hikaye. Nesir beklediğiniz kadar özlü ve zevklidir, ve başlaması en ufak bir parça olsa da Emma'ya içgüdüsü ve inatçılığı için çok çabuk ısındım. Genel olarak, romanın içsel doğasından zevk alsam da, Emma'nın bazı iç monologları yıkılabilirdi. Yine de onu sevindirici buldum ve öyküyü baştan sona çok fazla taze ve anlamlı (bazı özelliklere rağmen) anlamlı buldum. Bay Knightly hem keskin hem rüyadır ve her zamanki gibi, Austen'in sosyal bilinci karmaşık karakterler ve etkileşimlerle yakalama kabiliyeti canlı ve oldukça okunaklı bir metin oluşturur.

fermaordesign

Dominik Cumhuriyeti'ndeki politik olarak aktif kız kardeşlere dayanan harika bir tarihi roman. Aynı olayla ilgili pek çok farklı bakış açısı sundu ve Dominik tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmeme yardımcı oldu.

fermaordesign

Bu kitap geçen yıl çıktığından beri okumak istiyorum! Evcil hayvanları severim ve özellikle insanlar ve hayvanlar arasındaki ilişkileri okumaktan ve bu kitabın bana ideal olarak getirdiği özeti okumaktan hoşlanırım. Özetle biraz yanıltıcı olduğu için söylüyorum, çünkü kitabın, her ikisi de büyük bir hayranı olan Dorothy teyzesi tarafından bırakılan, kendisini bir köpek kulübesi ve borç dolu bir ev işleten bir otuz kadın olan Rachel'a odaklanmasını bekliyordum. Köpekler Kitap sadece bu değil, göründüğünden çok daha fazla. Bu kitapta, hayvanların insanın en iyi arkadaşları olduğunu ve bu dört bacaklı şakaların her zaman harika hayat dersleri verebileceğinin sadık bir tasviri var. Benimle iç içe geçmiş tüm hikayelerden en çok etkilenen, Johnny ve Natalie çiftinin hikayesiydi, hamile kalma umutsuzluğu, başarısız girişimlerinde, birileri onlara hamile olduklarını söylediğinde göstermek zorunda oldukları mutluluk maskesinde. Rachel beklenmedik bir şekilde köpek kulübesi veterineri olan George ile hamile kaldığında oldu. İki kişi Rachel'la buluştuğunda, bir çocuk beklediğini gizleyemedi. Bir köpeğin gelişi Bertie, bu zor zamanda çiftin daha heyecanlı olmasını sağlayacaktır. Ayrıca Zoe’ye de sempati duydum ama sadece birkaç dakika içinde, beni rahatsız ettiği zamanlar oldu çünkü kendimi herşeyin almasına izin verdim ve nasıl empoze edeceğimi bilemedim! Eski kocanın eski kocasına atıfta bulunuyorum. Yine de onu bir anne olarak tasvir etmekten ve çocuklarının ebeveynlerinin boşanması ile nasıl sarsıldığını anlamaya çalışmaktan hoşlandım. Tabii ki Labrador Toffee, çocuklar babalarıyla birlikte olduklarında hafta sonları Zoe için bir arkadaş olacak. Rachel’a gelince, onu sevdim! Evli bir adamla on yıllık bir ilişkinin kopması ve teyzesinin ölümü yüzünden sarsıldı, ancak Gem'de dost bir köpeği bu yalnızlık anında ihtiyaç duyduğu eşlik ve sadakati bulacak. Kandırılmaması gereken: Bu kitapta asıl kahramanlar, sevilmek için yeni bir ümit vaat eden Gem, Bertie ve Toffee ve üç kadının da mutluluğa giden yollarını bulmasına yardım ediyor! Çok hoş bir okuma, sevgi dolu ve şefkatliydi. Kitabın sonunda kimse ölmeyeceği için okumaktan korkmayın;) Kredi için Filipa Monteiro'ya teşekkürler!

fermaordesign

Bunu okudum çünkü daha önce ondan iyi alıntılar duydum. Okumamı tercih edeceğim bazı bölümler olmasaydı daha yüksek bir puan alacaktı. Bununla birlikte, geri kalanı çok iyi yazılmış ve beyaz bir dünyada siyah büyümenin nasıl bir şey olduğu konusunda bir göz açıcı. Kendini ve başkalarını keşfetme hakkında bir kitaptır.

fermaordesign

Kitap ilginçti, ancak mtivasyon veya kimsenin nasıl hissettiği hakkında çok fazla şey öğrenmediniz. Alice bile tam olarak araştırılmamıştır. Bu daha çok Alice Waters mistik tapınağının yazdığı bir kitaptı.

fermaordesign

I eagerly looked forward to reading this book and it's possible that I would have liked it more if I had not read it in the midst of the hype from the Booker Prize win. Firstly, Kiran Desai is a talented author who tackled a difficult and intriguing subject matter. But like many others who read this book, I'm a little tired of the portrayals of Indians and India as miserable victims that has been popularized by South Asian authors. Is there nothing else to India? Aside from that, I found the plot a little shallow and failed to move toward a point really, it seems that Desai really only wants to show a hopeless view of South Asia and the South Asian diaspora. Sometimes, I feel like I'm somehow missing the point because so many people gave this a rave review but nonetheless I was left a bit disappointed.

fermaordesign

In BBB, Dee Ann Smith, an ex marine frenemy and Dez (the heroine from The Mane Event) join together in a task force to track down the people behind the shifters disappearing and/or being created to fight in the nastiest version of a dogfight you'd ever come upon. But they soon find out they may not want to know- especially when they discover one of the main money sources is none other than one of their very own. Meanwhile Ric Van Holtz is determined to make the woman he's loved all his life his mate- and it will take all his prodigious charm- and sneakiness- to get her to to his bed. With a little help from his friends- and one teacup poodle- he might just do it. Well- despite my misgivings over the heroine of this story- I did end up enjoying Big Bad Beast… but that’s probably because a lot of the rest of the packs, prides & clans that populate this series were in it and most definitely because of the charming Ulrich Van Holtz. What brought it down for me was indeed Dee, although I did warm up to her more than I thought would. Still, I found her to be a complaining bitch most of the time (even though Ric said just the opposite about her, weirdly enough), with her worst flaw being the fact she was boring and predictable. If it wasnt for Bo, Blayne and Lock this book would come in much lower, but, because of them- and Ric!- I would still recommend it to anyone reading the series!

fermaordesign

So, Ralph Nader is right about a lot of things. He really is. And there's a lot of important stuff in here about how our electoral system is actually a duopoly and makes it almost impossible for a viable third party to emerge. But this book goes on and on about how right he is and how wrong everyone else is. I even caught a few uses of the royal "we". It's too bad, because I do think people need to know why and how he ran in 2000, and I agree with him in principle. But this book is just no fun to read.

fermaordesign

pointless story. the only good part to the story is the last ten pages were the author talks about how the story relates to his own life and how he developed the story.