polamaneli

Pola Maneli Maneli itibaren Wiktorowo, Polonya itibaren Wiktorowo, Polonya

Okuyucu Pola Maneli Maneli itibaren Wiktorowo, Polonya

Pola Maneli Maneli itibaren Wiktorowo, Polonya

polamaneli

Bunun iyi bir kitap olduğunu düşünmüştüm, çok temiz. Her ne kadar tahmin edilebilir olsa da, çok fazla drama geçirdi ve sonsuza dek mutlu geçti.

polamaneli

Bu kitabı çok eğlenceli ve keyifli buldum. Hiç bitmesini beklemiyordum. Meg Cabot bu kitapla harika bir iş çıkardı. Daha fazla kitap okumak için sabırsızlanıyorum.

polamaneli

Anlaşılan bir müzikal (Pete Townsend tarafından, daha az değil!) Aynı zamanda, bir teyzeden hediye olarak aldığım aynı zamanda bu hikayeden de çıktı, bu yüzden kitap ve albüm kafamda birbirine bağlandı. Güzel bir hikaye ve Brad Bird'ün ilk uyarlamalı animasyonu da çok hoş. İyi hikayeler adaptasyon testine dayanacaktır ve bu da onlardan biri.

polamaneli

Kitap İncelemesi Benson Deng, Alephonsion Deng ve Benjamin Ajak tarafından Gökten Bize Ateş Ettiler, isyancılar ve hükümet arasındaki bir savaş sırasında Sudan'da gerçekleşiyorlar. Yazarlar, kayıp ailelerini eşzamanlı olarak ararken Sudan'da meydana gelen sürekli katliamlardan kaynaklanan deneyimlerini anlatıyorlar. Bu kitap, barış ararken “Kayıp Oğlanlar” ın günlük zorluklarını anlatmaktadır. Erkeklerin Afrika'daki hayatı, Louisville'de her gün yaşadığımdan çok farklıydı. Bu kitabı okuduğumda düşünebildiğim tek şey erkeklerin ne kadar sıra dışı oldukları ve yaşadıkları her şeyin ne kadar sıra dışı olduğuydu. Fakat kitabı tekrar düşündüğümde, bana muhtemelen sıradan çocuklar olduklarını söyleyeceklerinden şüpheliyim. Ajak, özveri). Öyleyse hikayelerini olağanüstü yapan nedir? Elbette, onları bu kadar büyüleyici yapan şeylerden biri, evlerinde gözlerinin önünde bir savaşın başlamasıydı. Ama bundan fazlasıydı; savaşa bu şekilde tepki verdiler. Açlık, susuzluk, acı ve tehlike ile karşı karşıya kaldıklarında bile sebat ettiler. Hayatta kalabilmek için, devam etmek için yapmaları gerekeni yaptılar. Gündelik bir dünyada kötü olacağını düşündüğümüz her şeyi çalmak, yalan söylemek, hile yapmak ve gizlice kaçmaktan başka seçenekleri yoktu. Onlar için bu şekilde hareket etmek cesur bir seçimdi. Eğer büyüklerini veya diğer askerleri dinlediyseler, söyledikleri gibi, orduda kendi halkına karşı savaşabilirlerdi, daha da kötüsü, ölü olabilirlerdi. Ayrıca, şiddet, hastalık, açlık ve susuzluktan kaçmayı hiç bırakmadılar. Yazarların nereye koştuklarını bilmedikleri zamanlar oldu. Kötüden kaçıyor ya da iyiye doğru koşuyor olabilirler, örneğin aile bulma ya da uyumak için güvenli bir yere sahip olma olasılığı. Uyumak için güvenli bir yer düşündüğümde, evde olmayı ya da güvendiğim bir yerde olmayı düşünüyorum. Onlar için “güvenli” olmak, bombaların işitilmesinin veya ölümün son çığlığının olmamasıydı. İnsan yapımı tehlikeden kaçınabildikleri zaman bile, vahşi yaşam hakkında endişelenmeleri gerekiyordu: zaman zaman bir aslan saldırısı tehdidi ile uyuyorlardı. Tüm bunlar fiziksel güç ve dayanıklılık aldı, ancak çocuklar da zihinsel olarak güçlü kaldı. Birçok tehlikeden kurtuldular, çünkü her zaman özgür olma hedeflerine odaklandılar. Diğer birçok çocuğun aksine, mutlu ve güvenli olma umudundan vazgeçmediler. Para, güç ya da parlak bir silahı tutma ve ateş etme fırsatı yüzünden dikkatlerini dağıtmadılar. Ve Alepho'nun dediği gibi, Amerika'ya gitme fırsatı kendini gösterdiğinde, “beni açken bile çalışmam için motive eden yeni bir özveri verdi” (Deng, Deng ve Ajak, 283). Bu kitap Benson, Alepho ve Benjamin'in hikayelerini tasvir etse de, kitap benzer bir durumda binlerce başka çocuğun olduğunu açıklıyor. Kitabın benim için en hareketli kısmı, bu çocukların her zaman sırtlarındaki kıyafetlerden başka bir şeyle savaştan kaçan bir denizde birbirlerini bulma şanslarıydı. Belki de en olağanüstü şey budur.

polamaneli

Bu inançlarınıza meydan okuyan inanılmaz bir kitap. Reddit.

polamaneli

Terri, en yakın arkadaşı ve kuzeni Kate'in yaklaşan düğünü Lucern'e hazırlanmasına yardımcı olmak için İngiltere'den uçtu. Kate beklenmedik bir şekilde şehir dışına çağrıldığında, Terri kendini çok ilginç bir şirkette bulur - Lucern'in kardeşi Bastien. Biraz havadarsa başka bir sevimli hikaye. Terri ve Bastien çok sevimli ve devam eden düğün kıyafetleri oldukça eğlenceli. Tüm gizli açıklamanın oldukça garip ve tökezlediğini hissettim.

polamaneli

I love this series of characters by Karin Slaughter. This book is the finale of some storylines of characters from previous books. I loved it!

polamaneli

A hard book to describe because it keeps changing. Calvino was a beautiful writer. He also had a great translator. It's the lyricism of this book and the original plot(s) that makes so engaging and memorable.

polamaneli

Read the review for book one.

polamaneli

This was a delightful book about a young girl who runs away from an abusive father and ends up living in the South with an African American Bee keeper and her mentally delayed sister. It is rich in emotion and information about bees.