elmibey

Aliyev Elmibey Elmibey itibaren 11020 Septumian AO, İtalya itibaren 11020 Septumian AO, İtalya

Okuyucu Aliyev Elmibey Elmibey itibaren 11020 Septumian AO, İtalya

Aliyev Elmibey Elmibey itibaren 11020 Septumian AO, İtalya

elmibey

Bu kitabı birkaç yıl önce okudum, ama her portakal kokusu aldığımda her şey bana geri geliyor. II. Dünya Savaşı'nda geçen bu hikayeyi tamamen sürükleyici buldum. Migren bağımlısı bir anne olan Mirabelle, migrenlerden (tespit edebilirim) acı çekiyor ve çocukları Nazi işgali altında yaşıyor. Framboise'nin annesine eziyet etmek için sakladığı portakallar gibi, bu nüfuzla birlikte gelen sırlar ve şüpheler kitaba nüfuz eder. Bu kitap karmaşık ve geri döndüm ve sadece anladığımdan emin olmak için ilk bölümü tekrar okudum. Harris'in şiirsel tarzına bayılıyorum ve bu kitap Chocolat'tan çok daha koyu olsa da, daha da etli. İşgal sırasında Fransa'da gerçekleşen başka bir kitap olan mükemmel Suite Francaise'i okuduğumda da son zamanlarda Beş Çeyrek hatırlatıldı.

elmibey

Have read this several times. Haunting modern love story

elmibey

Okay. This is my son's favorite. I love it almost as much as he does. This book always seems to come up in family conversations. Whole series is great - but this is the best.

elmibey

I envisioned this book being the gateway to a long romance with Pynchon's work, a nice little 'prep book' for his more monumental and less accessible novels. It's turned out, for me so far, that it hasn't been that. What it is is a lovely and spiralling tale that contains so much more than its size would indicate. It hasn't readied me for the challenge of reading 'Gravity's Rainbow' -- I've started GR and put it down a few times now -- but it's a fine introduction into Pynchon's writing and it has whet my appetite for reading more of him eventually. Sci-fi, humor, lost future, romantic past, clues that lead nowhere and cryptic messages -- it's all in there.