funfunface

Septem Yan Yan itibaren La Forgé, 36800 Chitray, Fransa itibaren La Forgé, 36800 Chitray, Fransa

Okuyucu Septem Yan Yan itibaren La Forgé, 36800 Chitray, Fransa

Septem Yan Yan itibaren La Forgé, 36800 Chitray, Fransa

funfunface

Kitap hakkında birçok düşüncem var, yıllar önce beni bu kitabı kazanan bendim. 1971 baskısını buldum ve aynı şekilde tekrar okudum. Hikayelerin bazıları şimdiye kadar yazdığı en iyiler arasında. Masallar gibi bazı sesler, diğerleri - kasvetli ve hüzünlü duygular bırakmadan uyarılar gibi - öğrenilen derslerin yanı sıra, mizah ve ironi şeklinde dokunurlar.

funfunface

Arkadaşlarımın çoğu Ramona'ya aşıkken Henry'yi sevdim ve komşum ya da ağabeyim olmasını diledim. Bu dizideki her kitabı üçüncü sınıf hakkında okudum. Bunun çocukken aşık olduğum ilk dizi olduğunu hatırlıyorum. Bu kitaplar 30 yılı aşkın bir süredir devam ediyor (öksürük, öksürük, bu kadar uzun zaman oldu mu?).

funfunface

Preston & Child have a new character in Gideon Crew and I think I like him. Having witnessed his unarmed father's shooting by Government agents and his mother's ensuing slow deterioration over the next years, he follows her instructions to get his education so that he may take down the man responsible for setting his father up as the fall guy. In the course of his above and beyond education, Crew arms himself with the knowledge and savvy that will make him the Number One Choice for "assignment" from an unknown source. Crew maneuvers himself in and out of situations deftly with the facile, sociopathic abilities he has trained himself to possess. The beginning of an interestion series of books probably destined to follow.

funfunface

Creepy, creepy, creepy!

funfunface

One of my favorite books ever. Milan Kundera is amazing at the mystical quality life takes on in everyday interactions. Another must re-read.